Megújult olvasóterem az Egyetemi Könyvtárban

2015. szeptember 7-től ismét várja olvasóit az Egyetemi Könyvtár!Az új tanév kezdetével a könyvtár régi és új olvasói ismét birtokba vehetik az épület legszebb termét, a Nagyolvasót. A 2014. június óta zárva tartó teremben fűtés korszerűsítési és freskó felújítási munkálatokon túl az állomány is megújult. A polcokon korábban elhelyezett XVIII. századi könyvállomány védett raktárba került, helyét egy modern, szabadon használható olvasótermi állomány vette át.

Az új Dísztermet 2015. szeptember 4-én, az ELTE központi tanévnyitója után avatták fel ünnepélyes keretek között. Az eseményt Mezey Barna, az ELTE rektora nyitotta meg. Az egyetem létérdeke, hogy legyen könyvtár, szögezte le, ugyanakkor hozzátette, fontos megvizsgálni, hogy a mai világban mit is jelent a könyvtár fogalma, a felgyorsult élettempóval szemben különösen fontos az üzenete: „légy nyugodt, fontold meg, ülj le, értsd meg”. Ezt követően Kálóczi Katalin, a könyvtár főigazgatója mesélt a felújításról, aki elmondta, a korábbi beázás során megrongálódott mennyezeti freskók restaurálása miatt váratott magára mostanáig a Nagyolvasó átadása. Kifejtette, hogy véleménye szerint az olvasás igénye nem tűnt el, a bezárás előtt egyre többen érkeztek a nagyterembe, és bízik benne, hogy a jövőben folytatódni fog a növekedés.

Forrás: ELTE Egyetemi Könyvtár / ELTE Online

2015.09.07.