Együttműködés a KSH és az ELTE között

Együttműködési keretmegállapodást írt alá Vukovich Gabriella, a Központi Statisztikai Hivatal elnöke és Mezey Barna, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora 2015. szeptember 9-én. A kölcsönös szakmai és tudományos kooperáció számos új lehetőséget kínál mind az egyetem oktatói és hallgatói, mind a KHS dolgozói számára. Az eseményen részt vett Orosz Éva oktatási rektorhelyettes, Jánosi Imre, az ELTE TTK stratégiai és fejlesztési dékánhelyettese, Németh Renáta, az ELTE TáTK általános és stratégiai dékánhelyettese, valamint Rudas Tamás, az ELTE TáTK Statisztika Tanszékének intézetvezető egyetemi tanára. Az ünnepélyes eseményt Németh Zsolt, a KSH elnökhelyettese vezette le.

Vukovich Gabriella köszöntőjében kiemelte, hogy az értő adatfelhasználók és a jól képzett munkaerő kölcsönösen fontos mindkét fél számára, ezért jelentős lépésként értékelte a korábbi kapcsolat hivatalos megerősítését, mely alapul szolgál a későbbiekben konkretizálódó közös projektek kialakítására. Mezey Barna rektor az egyetem tradícióiban gyökerező minőségre és a folyamatos, dinamikus fejlődésre hívta fel a figyelmet, mely fejlődésnek egy fontos pontja a KSH-val kötött megállapodás. A kapcsolat értékes mindkét fél számára, hiszen a két intézmény tudásbázisának egyesítése a jövőbeni sikeres együttműködés záloga.

Az együttműködés keretében a KSH támogatja, hogy az ELTE kutató oktatói és PhD-hallgatói a KSH adatbázisait használva mélyebb szintű kutatói elemzéseket végezzenek, az ELTE pedig támogatja a KSH munkatársainak PhD-fokozatszerzési vagy habilitációs törekvéseit. Emellett az ELTE szakemberei kutatásokat, illetve módszertani fejlesztéseket végeznek a KSH által kezdeményezett és igényelt témákban, az intézmények közös kutatóműhelyeket hoznak létre, a KSH munkatársai pedig meghívott vendégelőadóként, konzulensként, témavezetőként részt vesznek az ELTE oktatási tevékenységében. Az együttműködő felek részvételi lehetőséget biztosítanak egymás szakmai-tudományos rendezvényein, valamint közösen kezdeményeznek, szerveznek ilyen rendezvényeket, közös hazai és/vagy nemzetközi projekteket dolgoznak ki és nyújtanak be.

A megállapodás kiterjed a két intézmény együttműködésére a KSH számára legalkalmasabb gyakornokok, pályakezdők megtalálása terén is. Mindezeken felül a két intézmény vállalja, hogy kölcsönösen publikációs lehetőségeket biztosítanak egymásnak folyóirataikban.

2015.09.09.