Referenciaintézmény lett Egyetemünk gyakorló óvodája

Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. minősítő testülete az ELTE Gyakorló Óvoda és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (korábbi nevén: ELTE Speciális Gyakorló Óvoda és Korai Fejlesztő Központ) fejlesztési tervét, jó gyakorlatait és intézményi prezentációját áttekintve 2015. augusztus 31-én döntött a „Minősített referenciaintézmény” cím odaítéléséről. A háromtagú bizottság augusztus 24-én járt az óvodában.

Egyetemünk gyakorlóintézménye számos területen – például: mintaadó kompetencialapú nevelési-oktatási programok, saját fejlesztésű alternatív programok, valamint egységes gyógypedagógiai módszertani intézmény az integráció szolgálatában – működhet referenciaintézményként a jövőben.

A referenciaintézmények egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésükben koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szervezeti innovációval rendelkeznek, a közoktatás fejlesztésének minősített bázisai.

Határozat

ELTE Gyakorló Óvoda és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény