Eredetünk és túlélésünk komplex feltételei

2015. október 08.

ELTE Bolyai Kollégium (1117 Budapest, Nándorfejérvári út 13. 104-es előadó)

2015. október 08. -

ELTE Bolyai Kollégium (1117 Budapest, Nándorfejérvári út 13. 104-es előadó)

Az ELTE Bolyai Kollégium Csütörtök Este sorozatában, 2015. október 8-án ezúttal Almár Iván „Eredetünk és túlélésünk komplex feltételei” című előadását hallgathatják meg az érdeklődők, aki huszonhat alapvető kérdést választott ki az Univerzum történetéből, és azok tudományos igazolását mutatja be.

Miről tud már a tudomány és miről nem: az ősrobbanástól a jelenkorig. A tudomány már minden, az előadás során felmerülő kérdés kapcsán tett többé-kevésbé bizonyított megállapításokat, de mindenütt maradtak még nyitott kérdések. Ezen alapvető kérdések mind kapcsolatban vannak eredetünkkel és jövőnkkel, pontosabban az általánosított Fermi paradoxonnal, vagyis azzal a problémával, hogy miért látjuk úgy, hogy Földünk az élet egyedülálló szigete a gigantikus méretű élettelen Univerzumban.

A Csütörtök Este a Bolyai Kollégium szorgalmi időszakban heti rendszerességgel megrendezett programja, melynek célja, hogy a kollégisták találkozzanak kiemelkedő személyiségekkel, nem csupán természettudósokkal, hanem írókkal, politikusokkal, gazdasági szakemberekkel, egyházi személyiségekkel is, és szembesüljenek a tudomány, vagy a társadalom szempontjából érdekes és aktuális kérdésekkel. Az előadások diszkusszióval együtt kb. 1–1,5 órásak, a rendezvény nyitott, minden érdeklődőt szívesen látnak.

Időpont: 2015. október 8. 18:15
Helyszín: ELTE Bolyai Kollégium (1117 Budapest, Nándorfejérvári út 13. 104-es előadó)

ELTE Bolyai Kollégium