Az ELTE a legjobb magyar egyetem a Best Global Universities listán

A US News & World Report amerikai oktatáskutató és -elemző kiadócég Best Global Universities rangsorának első helyen a Harvard áll, az első tíz egyetemből nyolc az USA-ban található, az európai intézmények közül két brit egyetem – Oxford, Cambridge –  került be az top 10-be. A lista legjobb ötszáz egyeteme között egyetlen magyar intézményként szerepel az Eötvös Loránd Tudományegyetem.

A U.S. News 750-es rangsorát a Harvard vezeti, a második a Massachusetts Institute of Technology (MIT), a harmadik a Berkeley. A lista összeállításakor tizenkét indikátort vizsgáltak, elsősorban az intézmények tudományos elismertségét vették figyelembe, többek közt azt, hogy milyen helyezést értek el a Thomson Reuters akadémiai elismertségi listán, milyen kutatási eredményekkel és publikációkkal rendelkeznek, milyenek az idézettségi mutatók, illetve hány PhD-fokozatot szerzett hallgató tanult az adott egyetemen.

A magyar felsőoktatási intézmények közül az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el a legjobb helyezést, 465. helyen rangsorolták, Európában az előkelő 202. helyen áll. Az ELTE fizika szak idén a 205. helyet vívta ki a világ egyetemi fizikaoktatásában.

A listán idén először nem ötszáz, hanem hétszázötven intézményt mutatnak be: a Debreceni Egyetem az 585., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 722., a Semmelweis Egyetem a 736., a Szegedi Tudományegyetem pedig a 745. helyen áll.

Best Global Universities / Eduline

2015.10.12.