Marcel den Dikken a Bölcsészettudományi Kar új oktatója

Marcel Den Dikken világhírű nyelvész, a Holland Királyi Tudományos Akadémia tagja 2015 októberétől főállású kutatóprofesszorként az ELTE BTK Angol-Amerikai Intézetének Angol Nyelvészeti Tanszékén dolgozik, és egyben ő irányítja a Karon nemrégiben alakult Nyelvelméleti Kutatóközpontot.

A professzor számos jelentős és nagyhatású nyelvészeti szakkönyv és tanulmány szerzője, konferenciák gyakori meghívott előadója az egész világon, aki az angol mellett többek között a magyar nyelv mondattanával is aktívan foglalkozik. Az elmúlt tizenhét évben a City University of New York professzoraként egyetemi, köztük doktori hallgatók egész sorát ismertette meg a nyelvelmélet rejtelmeivel. Korábban holland egyetemeken (Leiden, Groningen, Amszterdam, Tilburg) kutatott és oktatott, de vendégtanárként Los Angelesben, Párizsban, Amszterdamban és Szöulban is dolgozott. Az elmúlt években a Natural Language and Linguistic Theory című szakfolyóirat főszerkesztője volt, sok más nyelvészeti folyóirat szerkesztőbizottsága is a tagjai között tudhatja (Lingua, Linguistic Variation, Linguistic Inquiry, Syntax, The Linguistic Review). Marcel Den Dikken sok éve több szálon kapcsolódik a magyar nyelvészeti kutatásokhoz, munkássága évek óta egyetemünkön is tananyag.

ELTE BTK

2015.10.29.