A világegyetem három dimenzióban

2015. november 19.

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

2015. november 19. -

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

Az ELTE TTK Az atomoktól a csillagokig fizikai ismeretterjesztő sorozat következő előadását 2015. november 19-én Csabai István, a Komplex Rendszerek Fizikája Tanszékének egyetemi tanára tartja Az Univerzum 3 dimenziós térképe címmel.

A Föld térképe csak töredékeiben volt ismert Kolumbusz és Magellán előtt, ehhez hasonlóan az Univerzum térképe is csak „lapos” változatban volt elérhető a 21. század beköszöntéig. A fény és részecskéi segítségével – amelyek bejárják e hatalmas távolságokat –, valamint a megfelelő technológia kidolgozásával és alkalmazásával azonban lehetővé válik egy háromdimenziós térkép felvázolása. Csabai professzor korábban részt vett a Világegyetem első térképének elkészítésében, többek között erről is beszélgettünk vele egy korábbi interjúnkban.

A tizenegyedik éve futó sorozatban az ELTE TTK Fizikai Intézetében tevékenykedő kutatók, oktatók és vendégek beszélnek a fizika frontvonalába tartozó fizikai érdekességekről, újdonságokról, elsősorban középiskolásoknak, bemutatva azokat a lehetséges tanulmányi utakat is, amelyet a hazai felsőoktatás patinás, nemzetközi hírnévnek és elismertségnek örvendő egyeteme kínál a vállalkozó kedvű, érdeklődő fiataloknak.

Időpont
: 2015. november 19. 17:00
Helyszín: ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

Az atomoktól a csillagokig