Bevésett nevek

2015. november 17.

ELTE BTK Kari tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A, fszt. 39.)

2015. november 17. -

ELTE BTK Kari tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A, fszt. 39.)

2015. november 17-én mutatják be azt a koncepciójában és formájában is egyedülálló kettős kötetet, melynek első része az Eötvös Loránd Tudományegyetem holokauszt- és második világháborús emlékművéhez kapcsolódó pályázatra beérkezett terveket gyűjti egybe, második része pedig a megvalósult emlékmű avatásához kapcsolódó konferencia előadásait tartalmazza.

A 11:00-kor kezdődő rendezvényen beszédet mond Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere; Mezey Barna, az ELTE rektora és Borhy László, az ELTE Bölcsészettudományi Kar dékánja. A könyvbemutatót követően levetítik az emlékműről készített filmet is.

Délutáni program

14:00 Ki fér hozzá a múlthoz? című kerekasztal-beszélgetés

• Balázs Zoltán (oktató, Budapesti Corvinus Egyetem)
  • Frazon Zsófia (munkatárs, Néprajzi Múzeum)
  • György Péter (intézetigazgató, ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet)
  • Mikó Zsuzsanna (főigazgató, Magyar Nemzeti Levéltár)
  • Rainer M. János (oktató, Eszterházy Károly Főiskola)
  • Moderátor: Csonka Laura
15:45 Csillagok, házak, egykor, s ma című kerekasztal-beszélgetés
  • Bálint András (igazgató, Radnóti Miklós Színház)
  • Gács Anna (oktató, ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet)
  • Lénárt András (történész, OSA Archívum)
  • Nyitrai Balázs (hallgató, ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet)
  • Schmal Alexandra (programvezető, OSA Csillagos házak)
  • Moderátorok: Csernay Dóra, Tiszai Orsolya
Egy évvel ezelőtt avatták fel az Eötvös Loránd Tudományegyetem holokauszt- és második világháborús emlékművét: a Trefort-kertet körbeölelő bronzcsíkra 198 egykori oktató és hallgató nevét vésték fel. A folytonos csík körbeöleli az egyetemet, középpontjában megemlékező felirat került a falra. Az emlékmű idén elnyerte a Média Építészeti Díja különdíját, valamint a Budapesti Építészeti Kamara Nívódíját is.

Időpont: 2015. november 17. 11:00
Helyszín: ELTE BTK Kari tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum körút 4/A, fszt. 39.)