Módszertani Mesék

2015. november 19.

ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.87)

2015. november 19. -

ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.87)

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács Tanulás- és Tanítás módszertani – Tudástechnológiai szekciójának keretében Módszertani Mesék címmel új tudományos diákköri műhely indult Egyetemünkön. A sorozat 2015. november 19-én folytatódik.

Vancsó Ödön, az ELTE TTK Matematikai Intézet Matematikatanítási és Módszertani Központ vezetője lehetséges tudományos diákköri kutatási témákat vázol fel, majd az érdeklődők Raátz Judit, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék főiskolai tanára és Varga Noémi egyetemi hallgató segítségével tekinthetnek be az iskolai szöveges feladatok nyelvezetét vizsgáló kutatásokba.

A műhely célja, hogy állandó tudományos fórumot biztosítson a tanárszakos (elsősorban az osztatlan képzésben részt vevők) hallgatók számára. A műhely keretén belül szakmódszertani, tantárgy-pedagógiai és szakdidaktikai előadások, elsősorban tudományos diákköri témafelvetések lesznek. A műhely fő célja az osztatlan tanárszakosok tudományos diákköri munkába való bevonása, szakra és karra való tekintet nélkül.

Az első négy alkalom matematika-szakdidaktikai témájú volt, többek között előadást tartott Szabóné Szitányi Judit, az ELTE TÓK Matematika Tanszékének vezetője; Ambrus Gabriella, az ELTE TTK Matematikatanítási és Módszertani Központ kutatója; Rózsahegyiné Vásárhelyi Éva, a Központ korábbi vezetője és Fried Katalin, a Központ főiskolai docense. Az érdeklődők korábbi TDK-kutatásokkal is megismerkedhettek.

Az előadásokat kéthetente csütörtökönként tartják. A műhely vezetője Szabó Csaba egyetemi tanár, az Országos Tudományos Diákköri Tanács Tanulás- és Tanítás módszertani – Tudástechnológiai Szakbizottságának alelnöke, a titkárok Vida Nikolett és Zámbó Csilla Gyöngyvér. A sorozatról bővebb információ itt érhető el.

Időpont: 2015. november 19. 18:00
Helyszín: ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.87)