Stratégiaalkotó folyamat indult az ELTE-n

A felsőoktatást érintő változások, az egyetemek közötti egyre élesebb verseny, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen belüli szervezeti átalakítások, és az Intézményfejlesztési Terv küszöbön álló kidolgozása indokolttá tették az ELTE missziójának, víziójának és stratégiájának újrafogalmazását. Ennek érdekében Mezey Barna, az Egyetem rektora kétnapos műhelymunka keretében együttgondolkodásra hívta az egyetemi szintű vezetőket, amely egyben első lépése egy többszintű egyeztetési folyamatnak.

A 2015. november 9–10-i találkozó eredményeire támaszkodva a következő lépésben már a karok és az érdekképviseletek vezetőivel kiegészült szélesebb vezetői szövetség vitatja meg az Egyetem fejlődése szempontjából fontosnak tartott kérdéseket, amelynek eredményeként az egyes karok kidolgozzák saját stratégiájukat. A tervek szerint a tanszékvezetőkkel végül 300 fősre bővülő, többlépcsős műhelymunka-sorozat eredményeként, a közösen megalkotott jövőképnek és stratégiának köszönhetően az ELTE minden eddiginél eredményesebben, hatékonyabban haladhat a széles konszenzussal saját maga által kijelölt úton céljai felé.

2015.11.19.