Díjazták az év egyetemi sportolóit

A Magyar Sport Házában 2015. november 19-én adták át az év egyetemi sportolóinak szóló díjakat: Papp Gergely Márton, az ÁJK hallgatója az Evezős EEB-n elért helyezésért vehetett át díjat, egyetemünk pedig mint a MEFOB pontversenyének különdíjasa részesült elismerésben.

A díjakat azok az egyetemi, főiskolai hallgatók vehették át, akik ez évben felnőtt világbajnokságon aranyérmet szereztek, a 2015. évi Nyári Universiadéról éremmel tértek haza, illetve a 2015-ös Európai Egyetemek Evezős Bajnokságán dobogós helyen végeztek. Hagyományosan díjazták a Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos Bajnokságok (MEFOB) intézményi pontversenyének győztes egyetemeit és főiskoláit és kiosztották az Egyetemi Sportért Aranyplakettet és a Nemzetközi Fair Play Bizottság által megítélt Fair Play Díjat is.

Magyar Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke, az olimpiai sportágak versenysportjáért felelős szakmai tagozat elnöke egykori Universiadéhoz kötődő emlékeiről mesélt, kiemelve, hogy nem csupán egyéni teljesítményéért, hanem a magyar csapatért, a közösségért is küzd az, aki versenyzőként elindul az olimpián vagy valamelyik az Universiadén.

Bódis József, a Magyar Rektori Konferencia elnöke a magyar felsőoktatási intézmények felelősségéről szólt, kiemelve: folyamatosan dolgoznia kell az oktatásban és sportban munkálkodó vezetőknek azért, hogy minél több élsportoló kapcsolódjon be a felsőoktatás vérkeringésébe.

Dezső Tamás, a Felsőoktatási Tervezési Testület elnöke, az ELTE BTK korábbi dékánja azt mondta, a megszerzett bajnoki címek és érmek nemzetünk kincsei, ezért közös akarattal kell tenni azért, hogy miként Amerikában, hazánkban is tovább erősödjön a sport és a tudomány kapcsolata. „Én magam, személy szerint is elkötelezett vagyok e kérdéskörben” – mondta az FTT elnöke.

Forrás: Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség

2015.11.20.