ELTE-s díjazottak az OTDK záróülésén

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 2015. november 19-én a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében tartotta a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia ünnepi záróülését. A rendezvényen kitüntetésekkel ismerték el számos ELTE-s hallgató és oktató munkáját. Egyetemünk korábbi rektora, Klinghammer István professor emeritus az OTDT legrangosabb elismerésében, a Honoris Causa Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesült. A díjátadón Mezey Barna, Egyetemünk rektora is részt vett.

Az OTDT 1989 óta díjazza a tehetséges hallgatókat: Pro Scientia Aranyéremben a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniségek részesülhetnek. Az elismerést 47 fiatal diáktudós vehette át Lovász Lászlótól, a Magyar Tudományos Akadémia elnökétől, Csányi Attilától, a Bonafarm Zrt. vezérigazgatójától és Szendrő Pétertől, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnökétől. A díjazottak negyede Egyetemünk hallgatója. A 2015-ben Pro Scientia Aranyéremmel kitüntetett ELTE-sek:
  • Berezvai Zombor – Közgazdaságtudományi Szekció
  • Bottyán Emese – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
  • Gévay Gábor – Informatika Tudományi Szekció
  • Gyöngyösi Megyer – Társadalomtudományi Szekció
  • Kaposi Krisztina – Humán Tudományi Szekció
  • Kurbucz Marcell Tamás – Közgazdaságtudományi Szekció
  • Matits Kornél – Állam - és Jogtudományi Szekció
  • Milánkovich András – Állam - és Jogtudományi Szekció
  • Molnár Anna – Biológia Szekció
  • Muntag Vince – Humán Tudományi Szekció
  • Németh Kinga – Biológia Szekció
  • Sendula Eszter – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

Mestertanár Aranyérmet kiemelkedő témavezetői és tudományos diákköri szervezői munkáért adományoz az OTDT, a díjat összesen 54-en vehették át Palkovics László felsőoktatási államtitkártól. A 2015-ben Mestertanár Aranyéremmel kitüntetett ELTE-s oktatók:
  • A. Gergely András (TáTK) – Társadalomtudományi Kar
  • Feldné Dr. Knapp Ilona (BTK) – Tanulás- és Tanításmódszertani - Tudástechnológiai Szekció
  • Friedrich Judit (BTK) – Humán Tudományi Szekció
  • Gosztonyi Gergely (ÁJK) – Állam- és Jogtudományi Szekció
  • Horváth Gábor (TTK) – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
  • Jedlovszky Pál (TTK) – Kémiai és Vegyipari Szekció
  • Józsa Sándor (TTK) – Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció
  • Miklósi Ádám (TTK) – Biológia Szekció
  • Orthmayr Imre (BTK) – Társadalomtudományi Szekció
  • Török János (TTK) – Biológia Szekció

Egyetemünk korábbi rektora, Klinghammer István professor emeritus az Országos Tudományos Diákköri Tanács legrangosabb elismerésében, a Honoris Causa Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesült. A kitüntetés minden második évben három olyan személynek adományozható, akik jelentősen támogatják és támogatták a tudományos diákköri tevékenységet, akik sokat tesznek a fiatalok és mestereik elismertetéséért. Maruzsa Zoltán, az Oktatási Hivatal elnöke, a BTK Történeti Intézet adjunktusa – jelenleg nem oktat intézményünkben – az OTDT Arany Kitűző kitüntetésben részesült a „tudományos diákköri tevékenység folyamatos, stratégiai szempontból is kiemelkedő segítéséért.”

A 2015. évi XXXII. OTDK szekcióülésein mintegy 15 000-en vettek részt. A 16 tudományterületi szekció 525 tagozatában 4602 pályamunkát és alkotást mutattak be, amelyek közül 1499 ért el minősített első, második vagy harmadik helyezést. Az ELTE-s hallgatók kiemelkedően szerepeltek a különböző szekciókban: összesen 321 díjat (259 helyezés és 62 különdíj) szereztek, bizonyítva, hogy az Eötvös Loránd Tudományegyetemen a legmagasabb színvonalú szakmai munka és tehetséggondozás zajlik, az eredményekről bővebben itt olvashat.

Forrás: OTDT

2015.11.24.