Workshop ERC-pályázóknak

Az Egyetem Pályázati Központja 2015. november 3-án rendezett workshopot az Európai Kutatási Tanács (European Research Council) pályázóinak. A Starting Grant és a Consolidator Grant ELTE-s pályázóit Scheuer Gyula kancellár köszöntötte.

A rendezvényen Egyetemünk kutatói és az ERC-pályázatok bírálói – Szalay Péter egyetemi tanár, tudományos ügyekért felelős rektorhelyettes (TTK), Miklósi Ádám egyetemi tanár (TTK) és Németh Dezső egyetemi docens (PPK) – tartottak előadást.

A Pályázati Központ célja, hogy a potenciális jelöltekből, a bírálókból, illetve a pályázatot megvalósítókból olyan közösség alakuljon ki, amelyben a tagok jó gyakorlatokkal segítik egymást a sikeres pályázatok érdekében. A Központ kéri, hogy azok az ELTE-s kutatók, akik a jövőben tervezik ERC-pályázat beadását a Horizon 2020 program keretében, a palyazat@kancellaria.elte.hu e-mail-címen jelentkezzenek.

Az ERC 2007-ben alakult, 2013-ig 7,5 milliárd eurós költségvetéssel működött. A Tanács az Európai Unió 2014 és 2020 között megvalósuló, egységes kutatási keretprogramjában (Horizon 2020) 13 milliárd eurót költhet a kiemelkedő kutatások támogatására. Az ERC támogatásával folytatott kutatásokat Egyetemünkön Katz Sándor, Lovász László és Vicsek Tamás is. Az ELTE-n jelenleg több H2020 projekt is fut: Gyimesi Máté a homológ rekombináción alapuló DNS-hibajavítás molekuláris mechanizmusával, Kocsis Bence a galaxismagokkal, Mező Gábor célzott tumorterápiával foglalkozik.

Forrás: az ELTE Pályázati Központ hírlevele

2015.11.24.