Nyílt nap fogyatékkal élő diákoknak

2016. január 22.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. „A” épület 47. terem)

2016. január 22. -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. „A” épület 47. terem)

2016. január 22-én az ELTE Fogyatékosügyi Központja nyílt napot szervez az egyetemre jelentkező középiskolai tanulók, szülők és tanárok számára a BTK-n, ahol részletes felvilágosítást és tájékoztatást adnak az érdeklődőknek.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem kiemelt figyelmet fordít a fogyatékossággal élő hallgatók egyénre szabott és szakszerű megsegítésére, az egyenlő esélyű hozzáférés megteremtésére. Az ELTE Fogyatékosügyi Központját, mely az országban egyedülálló kezdeményezésre jött létre, 2015. december 10-én adták át. A Központot létrehozó ELTE Kancelláriája célja az volt, hogy az intézményben minden felvételt nyert hallgató egyenlő esélyekkel végezhesse tanulmányait.

A program során az alábbi témákban adnak felvilágosítást az érdeklődőknek:

• a felvételi eljárásban megigényelhető többletpontok és a fogyatékosság igazolásának módja;
  • sikeres felvétel esetén a regisztráció menete;
  • az előnyben részesítés: kurzusfelvételnél, a fogyatékosság miatt nem teljesíthető tárgyak alóli felmentés, követelménymódosítás, többletidő a vizsgán;
  • a Fogyatékosügyi Központ szolgáltatásai: személyi segítők, jegyzetelők biztosítása;
  • szociális-kommunikációs képességfejlesztés;
  • ügyintézésben való segítség;
  • IKT eszközök használatának tanítása;
  • eszközkölcsönzés;
  • tanulásmódszertani tanácsadás és tréning;
  • tananyag adaptáció;
  • karriermenedzsment tréning;
  • a HÖK segítségadásának módjai;
  • a kari koordinátorok szerepe.
A nyílt napon minden érintettet és érdeklődőt szeretettel várnak, előzetes regisztráció nem szükséges.

Időpont
: 2016. január 22. 16.00
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4. „A” épület 47. terem)