Idézze fel 2015 legfontosabb ELTE-s eseményeit!

2016.01.12.
Idézze fel 2015 legfontosabb ELTE-s eseményeit!
Az ELTE Rektori Kabinet Kommunikációs Irodája az elte.hu-n megjelent anyagokból összeállította a 2015-ös év virtuális krónikáját, amelynek célja, hogy – bár terjedelmi okokból nem tartalmazhat mindent, csak ízelítőt nyújthat – hűen tükrözze az ELTE meghatározó szerepét a hazai és nemzetközi felsőoktatási térben. Kulturális és tudományos rendezvények, eredmények, izgalmas interjúk, civil programok kaptak helyet a Krónika elektronikus lapjain.

Oktatóink az elmúlt évben is több tudományos pályázaton (Horizon 2020, Lendület) vettek részt sikerrel, illetve neves külföldi szaklapok hasábjain (Science, Nature) publikáltak. Hallgatóink kiemelkedő eredményeket értek el a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián, többen Pro Scientia Díjban részesültek közülük. Az ELTE továbbra is a hazai felsőoktatási rangsorok élén szerepelt, emellett rangos eredményeket ért el több nemzetközi listán is. 2015-ben is megrendeztük a Kárpát-medencei Nyári Egyetemet, és sikerrel lezajlott az ELTE újabb akkreditációs eljárása.

2015 januárjától működik az ELTE Kancelláriája, élén Scheuer Gyula kancellárral, a Bölcsészettudományi és a Társadalomtudományi Karon pedig új dékánokat köszönthettünk Borhy László és Juhász Gábor személyében. Az országban első és egyedülálló szervezetként megnyílt az ELTE Fogyatékosügyi Központja, amely az esélyegyenlőség jegyében támogatja a fogyatékkal élő hallgatókat tanulmányaik és egyetemi mindennapjaik során. 2015-ben fejeződött be például az Egyetemi Könyvtár rekonstrukciója, a II. világháború áldozatai tiszteletére emelt Trefort-kerti emlékmű pedig több rangos építészeti díjat nyert el.

A tudományos eredmények mellett az év gazdag volt kulturális és civil programokban is, amelyekről számos tudósítás számol be, az ELTE Művészeti Együttese Pekingben adott nagy sikerű koncertet, BEAC-os és ELTE-s sportolóink pedig több hazai és világversenyen értek el szép eredményeket.

Idézze fel a 2015-ös év emlékezetes eseményeit, lapozzon bele az Év Krónikájába!

A korábbi évek ELTE-s Krónikáit itt találja.