Rendszer a véletlenben

2016. február 17.

ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, 2.502)

2016. február 17. -

ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, 2.502)

A TTK Matematikai Intézetében 2016. február 17-én rendezik meg a tavaszi félév matematikatanár-klubdélutánját, középpontban a matematikai véletlenekkel. Előadást tart Surányi László nyugalmazott középiskolai tanár, Besenyei Ádám, az ELTE Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tanszék egyetemi docense is. Az estet Szőnyi Tamás egyetemi tanár, a Matematikai Intézet igazgatója nyitja meg. A záró beszélgetést Katz Sándor középiskolai tanár vezeti.

A klubdélutánok célja a matematikát különféle szinteken tanító oktatók közötti személyes kapcsolattartás és az esetleges problémák megismerése, valamint az aktuális kérdések megvitatása, melyek a középiskolai és egyetemi matematikaoktatást érintik. A klubdélutánok első részében egyetemi oktatók és középiskolai tanárok tartanak a középiskolai tanításhoz, szakkörökhöz közvetlenül is kapcsolható szakmai előadásokat, a második részben pedig egy, az oktatással összefüggő, előre megadott témakörről folytatnak kötetlen beszélgetést, illetve vitát.

Részletes program

Időpont: 2016. február 17. 16:00
Helyszín: ELTE TTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, 2.502)

ELTE TTK Matematikai Intézet