Nemzetközi konferencia a Koreai Tanszéken

2016.02.10.
Nemzetközi konferencia a Koreai Tanszéken
Az ELTE Bölcsészettudományi Kar Koreai Tanszéke és a szöuli Korea University szervezésében 2016. február 1–2. között koreai nyelvű szakmai konferenciát rendeztek. A tanácskozás témája a koreai nyelv és irodalom oktatása volt, különös tekintettel a kelet-közép-európai térségben szerzett tapasztalatokra. Az esemény nyitóelőadását Kang Hun-kook, a Korea University Koreai Nyelvoktatás Tanszékének professzora tartotta, a konferenciáról a szöuli Yonhap hírügynökség és a Kyunghyang Shinmun című napilap is beszámolt.

A különböző szekciók során előadást tartott többek között Song Hyok-key, a Korea University, Kim Suk-won, a Kijevi Állami Egyetem, Sonja Haeussler, a Stockholmi Egyetem, Anastasia Guryeva, a Szentpétervári Egyetem, Rainer Dormels, a Bécsi Egyetem, valamint Ewa Rynarzewska, a Varsói Egyetem oktatója.

Az ELTE Koreai Tanszéke részéről a nyitóelőadást Csoma Mózes tanszékvezető tartotta a magyar koreanisztika fejlődéséről, majd Chang Dusik és Yu Seung oktatók számoltak be prezentációjukban oktatási tapasztalataikról. Az ELTE Koreai Tanszékének három mesterszakos hallgatója – Hanó Renáta, Nguyen Krisztina és Németh Nikoletta – a magyarországi Korea-kép változásáról tartott nagy sikerű előadást.

ELTE Koreai Tanszék