Tudományos diáknap a Radnótiban

2016. március 05.

2016. március 05. -

Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola 2016. március 5-én tudományos diáknapot szervez „Azért a víz az úr!” címmel. A rendezvényen meghívott előadók, valamint az iskola oktatói és hallgatói tartanak prezentációkat, emellett az érdeklődők megtekinthetik a „Víz, víz, víz” című pályázatra érkezett alkotásokból rendezett fotókiállítást is.

A diáknap nyitóelőadását Recski András matematikus, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar Számítástudományi és Információelméleti Tanszékének egyetemi tanára tartja „A víz matematikája. Arkhimédész, Leonardo, Newton és sokan mások” címmel. A résztvevők ezen kívül többek között irodalmi, kémiai, művelődéstörténeti, meteorológiai, fizikai és gazdaságtörténeti előadásokat is meghallgathatnak, melyek központi témája a víz.

Időpont:
2016. március 5. 10:00
Helyszín: ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium (1146 Budapest, Cházár András u. 10.)