A mi iskolánk

2016. március 22.

ELTE PPK Aula (1077 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

2016. március 22. -

ELTE PPK Aula (1077 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara 2016. március 22-én „amiiskolankXXI.hu” címmel szakmai rendezvénysorozatot indít, amelynek középpontjában az oktatásügy áll.

Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar mint a hazai tanárképzés és a pedagógiai-pszichológiai kutatások egyik meghatározó intézménye nagy figyelemmel követi az oktatásügyet övező vitákat, fejleményeket. Az ingyenes és nyilvános rendezvénysorozat keretében az érdekérvényesítő csoportok és döntéshozó intézmények a PPK oktatóinak, kutatóinak előadásai révén ismerhetik meg a tudományos kutatások tanulságait, és ezekre reflektáltathatják elképzeléseiket.

Program
Van-e dolga a tudománynak az iskolával? – Hunyady György professor emeritus, akadémikus, az MTA Filozófiai és Történettudományi Osztályának elnöke

Mit tudhat a tanár? – Rapos Nóra egyetemi adjunktus, az MRK Pedagógusképzési Bizottságának alelnöke

Hozzászólások, beszélgetés
Mi az iskola feladata a 21. században? Kié legyen az iskola? Miért járjunk iskolába? – a szervezők a következő alkalmakon többek között ezekre a kérdésekre keresik a válaszokat. A program április 5-én és április 19-én folytatódik.

Időpont: 2016. március 22. 18:00
Helyszín: ELTE PPK Aula (1077 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)