Thomas Rauscher díszdoktori előadása

2016. május 06.

ELTE ÁJK Kari Tanácsterem (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. fsz.)

2016. május 06. -

ELTE ÁJK Kari Tanácsterem (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. fsz.)

Thomas Rauscher, az ELTE Pázmány-napon avatott díszdoktora 2016. május 6-án tartja előadását az Állam- és Jogtudományi Karon „The application of religious laws in divorce and succession cases under EU-conflict law?”címmel.

Thomas Rauscher a Lipcsei Egyetem professzora, a Külföldi- és Európai Magán- és Eljárásjogi Intézet igazgatója, a nemzetközi magánjog, valamint a nemzetközi, európai és összehasonlító eljárásjog-tudomány világszinten elismert alakja. 1955-ben született, 1980-ban matematikus diplomát szerzett, majd 1983-ban jogász PhD-fokozatot, végül 1990-ben habilitált jogászként. 1993 óta a Lipcsei Egyetem nemzetközi magánjogász- és eljárásjogász-professzora, valamint ugyanott a Külföldi- és Európai Magán- és Eljárásjogi Intézet megalapítója. Az összehasonlító és az európai polgári eljárásjog vezető kutatója, a vezető német polgári perrendtartás kommentár főszerkesztője, évtizedek óta a sharia egyik vezető európai kutatója, a témával kapcsolatos kutatási eredményeit elsősorban családjogi vonatkozású publikációiban jelentette meg. Thomas Rauscher a két meghatározó német családjogi tankönyv egyik szerzője. Fontos szerepe volt abban, hogy szoros kapcsolat alakult ki az ELTE és a Lipcsei Egyetem között: a több évtizedes szakmai együttműködés az ELTE ÁJK hallgatóinak tanulási, doktoranduszainak LLM-fokozatszerzési lehetőséget biztosít Németországban, emellett a Lipcsei Egyetem közreműködésével a Kar Erasmus-kapcsolatainak is egyik úttörője. Az Állam- és Jogtudományi Karon meghatározó immár évtizedes, német és angol nyelvű tanítási tevékenysége elsősorban az európai joghatósági, elismerési és végrehajtási rendszerek témájában.

Időpont:
2016. május 6. 15:00
Helyszín: ELTE ÁJK Kari Tanácsterem (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. fsz.)

ELTE ÁJK