A KÉP-korszak kihívásai

2016. április 28.

2016. április 28. -

ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János altb. u. 40.)

Az ELTE Tanító- és Óvóképző Karán tudományos konferenciát rendeznek 2016. április 28-án „XXI. századi kompetenciák. Kisgyermekek és kisiskolások verbális és literális tevékenységeinek kompetenciaalapú megközelítése a KÉP-korszakban” címmel. A tanácskozást Mikonya György, a Kar dékánja nyitja meg.

Az egyre inkább a képiség felé tolódó világunkban az alsófokú oktatásnak is reagálnia kell a változásokra: az élményszerűség, a kommunikatív kompetenciák fejlesztése, az új tanítási módszerek kerülnek előtérbe. Az új elvárások az írás- és olvasástanítás kapcsán is kérdéseket vetnek föl. A nemzetközi konferencia célja, hogy lehetséges válaszokat fogalmazzon meg a 21. század kulturális kihívásai (KÉP-korszak), a kisgyermekkori és kisiskoláskori verbális és literális tevékenységek kapcsán, igazodva az alsó- és felsőfokú oktatásban felmerülő témákhoz. Vajon kellően használatközpontú-e az oktatásunk? Megfelel-e a 21. századi elvárásoknak?

A konferencián plenáris előadást tart Adamikné Jászó Anna professor emeritus, Nyíri Kristóf Széchenyi-díjas filozófus, egyetemi tanár és Hermann Zoltán habilitált egyetemi docens.

Részletes program

Időpont: 2016. április 28. 10:00