Ioannisz Αnasztasziosz Metaxasz díszdoktori előadása

2016. május 05.

ELTE TáTK Kari Tanácsterem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.100C)

2016. május 05. -

ELTE TáTK Kari Tanácsterem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.100C)

Ioannisz Αnasztasziosz Metaxasz, az ELTE Pázmány-napon avatott díszdoktora 2016. május 5-én a Társadalomtudományi Karon tartja francia nyelvű előadását, rövid görög betéttel „Szemben Európával. Kérdések és kilátások” (Face à l'Europe. Interrogation et Perspective) címmel. A szervezők tolmácsolást biztosítanak.

Ioannisz Αnasztasziosz Metaxasz az Athéni Egyetem professor emeritusa, az egyetemen működő Politikatudományi Intézet és Politikai Kommunikáció Laboratórium alapítója, a politikai tudományok professzora. Számos európai és amerikai tudományos folyóirat szerkesztőbizottságának tagja, az athéni Onassis Kulturális Centrum igazgatótanácsának tagja, a Kavafisz Archívum kurátora. Meghatározó szerepe volt abban, hogy az ELTE egykori Szociológia Intézete, később az ELTE TáTK Szociológia Intézete és Kisebbségszociológia Tanszéke, valamint az Athéni Egyetem Politikatudományi Intézete már a kilencvenes évek elejétől oktatási és kutatási együttműködést folytathatott. 1993–1996 között az Athéni Egyetem Politikatudományi Intézetének kezdeményezésére a két intézmény közösen vett részt az Európai Közösség által támogatott Balkan Network, valamint a Politia nevű nemzetközi kutatásban. Az 1995–1999 közötti, első Tempus-programtól kezdve – majd folytatva az Erasmus-programban – intenzív hallgató- és oktatócsere indult meg. A két egyetem a Fokasz Nikosz által vezetett MTA–ELTE Peripato Kutatócsoport „Válság és társadalmi innovációk. Magyar–görög összehasonlító társadalmi dinamika” című pályázatának keretében is együttműködik. Metaxasz professzort 2014-ben az Interdiszciplináris Tudományok Európai Akadémiájának rendes tagjává választották. Rendszeresen publikál az egyik legnagyobb presztízsű görögországi politikai napilapban, a To Vimában, valamint igazgatja a Politikai Kommunikáció Európai Lexikonját és a Politikai Kommunikáció Könyvtára című könyvsorozatot, a Független Adatvédelmi Hatóság rendes tagja, az Emberi Jogok Országos Bizottságának képviselője.

Időpont: 2016. május 5. 10:00
Helyszín: ELTE TáTK Kari Tanácsterem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.100C)

ELTE TáTK