Neumann-nap

2016. május 03.

2016. május 03. -

Az ELTE Informatikai Kara 2016. május 3-án, tizennegyedik alkalommal rendezi meg kari napját, a Neumann-napot az Egyetem Lágymányosi Campusán. Horváth Zoltán dékáni megnyitóját követően Klinghammer István professor emeritus tart előadást díszdoktorrá avatása alkalmából. Az idei esemény középpontjában azok a tudáselemek és készségek állnak, melyeket a cégek várnak a hozzájuk jelentkező végzett hallgatóktól.

A Kar ipari partnerei, a Bosch Hungary, az Ericsson Hungary és a LogMeIn képviselői prezentációt tartanak, a Microsoft „A geek az új rocksztár!” elnevezésű standjánál a hallgatók megtudhatják, hogyan válhatnak Microsoft Student Partnerré, milyen szakmai lehetőségekkel, előnyökkel jár Microsoft-nagykövetnek lenni. Az eseményen sor kerül a Kar díjainak átadására is, a rendezvény ideje alatt a látogatók meglátogathatják a Kar aktuális tevékenységeit és ipari projektjeit bemutató standokat is.

9:00: Regisztráció és kiállító standok megtekintése egy kávé mellett
10:00: Horváth Zoltán dékán köszöntője: Ipari együttműködési modellek az ELTE Informatikai Karán
10:20: Klinghammer István professor emeritus díszdoktori előadása: A kartográfiai modellelmélet
11:10: Kerecsen Zsolt és Dósa Balázs (LogMeIn): Bejutnál a LogMeIn-hez?
11:30 Kávészünet

12:20 Díjátadó, évfordulósok köszöntése
  • Évfordulósok köszöntése
  • Kari tudományos díj, Fiatal kutatók tudományos díja
  • A Kar kiváló oktatója és a Kar kiváló hallgatója díj
  • ELTE-Soft díj
  • TDK díj
  • Pro Facultate Informatica Emlékérem
13:40: Antal Csaba (Head of Technology Unit, Ericsson Hungary R&D): Szoftverfejlesztés az iparban – ELTE diplomával az Ericssonban
14:00: Michael Kram (Department Leader, Chassis Systems Control, Bosch Engineering Center Budapest): How to prepare for development of Automated Driving Systems

A rendezvény ideje alatt az ELTE IK Innovációs Laboratórium (Málnay Barnabás); az EIT Digital Master School (Lovas Zsófia); a Microsoft; az ELTE-Ericsson Software Technology Lab és a Diáktámogató Központ – Diáktanácsadó és az EIK-Kortárs Segítő csoport (Takács Rita, Roszmusz Emőke) standja várja az érdeklődőket. A 2.213-as teremben nyitva lesz a T@T Kuckó is Turcsányi-Szabó Márta vezetésével.

Regisztráció (május 2-ig)

Időpont: 2016. május 3. 9:00–14:20
Helyszín: ELTE IK Kitaibel Pál-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, fszt. 0.823)

ELTE IK