Outdoor-szemlélet

2016. május 12.

ELTE TáTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.100B)

2016. május 12. -

ELTE TáTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.100B)

Az ELTE Társadalomtudományi Karán 2016. május 12-én Denise Mitten tart angol nyelvű vendégelőadást „Recent research – spending time in nature is essential for human development, health and well-being” (Egy új kutatás szerint a természetben töltött idő elengedhetetlen az emberi fejlődéshez, egészséghez és jólléthez) címmel. A professzor asszony a kéTTé Alapítvány és az ELTE TáTK Szociális Munka Tanszékének szervezésében a II. Magyar Tapasztalati Tanulás Konferencia résztvevőjeként látogatott hazánkba.

Denise Mitten professzor nemzetközileg elismert szakember az outdoor és környezetvédelmi pedagógia, etika, vezetés- és genderelmélet területén végzett munkájának köszönhetően. Az 1960-as években kezdte munkáját cserkészlányokkal, és több mint 40 évet foglalkozott outdoor-szemlélet oktatásával. Rendkívül tapasztalt kalandterapeuta, a búvárkodástól a hegymászásig minden műfajban. Alaszkától a Himalájáig minden kontinensen otthonosan vezetett túrákat 6-7000 méteres csúcsokra, emellett gyakran szervezett rafting és kenu túrákat a világ nagy folyóin. Tanított sziklamászást, vitorlázást, síelést, vadvízi evezést is. A Prescott Főiskolán a Fenntarthatósági Oktatás PhD Program keretében kutatási módszertant és transzformatív pedagógiát tanít, valamint a Kalandterápiás Tanszék vezetője.

Időpont:
2016. május 12. 16:00
Helyszín: ELTE TáTK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.100B)

ELTE TáTK