Konferencia a gondolkodás fejlesztéséről

2016. június 01.

ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János altábornagy u. 40.)

2016. június 01. -

ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János altábornagy u. 40.)

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kara, a Móra Könyvkiadó és a Magyar Pedagógiai Társaság Pest megyei tagozata 2016. június 1-én konferenciát rendez „Gondolkodni-más-hogy?” címmel.

A konferencia célja, hogy áttekintést adjon a gondolkodás fejlesztésének 21. századi szükségszerűségéről és lehetőségeiről. A kisiskolás kori hatékony gondolkodásfejlesztés elméleti kérdéseinek és gyakorlati módszereinek megvitatására várnak minden, a témával foglalkozó vagy iránta érdeklődő szakembert: a tanítóképzők tanárait, kutatókat, tanítókat, valamint hallgatókat. A konferencián plenáris előadást tart Mérő László, Csapó Benő, Vajda Zsuzsanna és Egyed Péter.

A tanácskozás szekcióülésein a gondolkodásfejlesztés pedagógiai aspektusai lesznek középpontban: gyermekfilozófia, matematikai gondolkodás, gondolkodásfejlesztés a természettudományokon keresztül, mozgás és gondolkodás, esélyteremtés a gondolkodás tanításával. A szervezők a szekcióülésekre olyan önálló, kutatásra vagy már kipróbált gyakorlatra épülő újszerű, a kisgyerekkori gondolkodásfejlesztéshez kapcsolódó példák, módszerek, eszközök bemutatását várják maximum 20 perces előadásokban, amelyek alkalmasak lehetnek szélesebb körű alkalmazásra.

Jelentkezés (2016. május 15-ig)
Regisztrációs lap

Időpont:
2016. június 1.
Helyszín: ELTE TÓK (1126 Budapest, Kiss János altábornagy u. 40.)

ELTE TÓK