Brazil hallgatók szakmai konferenciája

2016. június 07.

ELTE ÁJK Grosschmid Auditorium (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. III./305.)

2016. június 07. -

ELTE ÁJK Grosschmid Auditorium (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. III./305.)

2016. június 7-én harmadik alkalommal rendezi meg a Magyar Rektori Konferencia a Tudomány Határok Nélkül program keretében a Magyarországon tanuló brazil hallgatók szakmai konferenciáját. A rendezvény idei házigazdája az Eötvös Loránd Tudományegyetem.

A hallgatókat Medveczky Iván, a Külgazdasági és Külügyminisztérium Latin-Amerika főosztályának vezetője és Prőhle Gergely, az Emberi Erőforrások Minisztériumának nemzetközi és európai uniós ügyekért felelős helyettes államtitkára köszönti. Az eseményen egyetemünket Kisfaludi András általános ügyekért felelős rektorhelyettes, valamint Pál Ferenc brazil kapcsolatokért felelős rektori megbízott képviseli. Plenáris előadást tart többek között Turcsányi-Szabó Márta, az ELTE Informatikai Kar egyetemi docense.

A megnyitó beszédeket és plenáris előadásokat követően a délután folyamán a hallgatók tudományterületi alcsoportokban tartanak beszámolót az elmúlt egy évben végzett tudományos projektjeikről.

A Tudomány Határok Nélkül brazil program keretében 2013. július óta a magyar felsőoktatási intézmények összesen megközelítőleg 2200 brazil hallgatót fogadtak. Mióta Magyarország csatlakozott a programhoz, az ELTE-n 177 brazil hallgató tanult (102 fő a Természettudományi Karon, 74 fő az Informatikai Karon és 1 fő a Pedagógiai és Pszichológiai Karon), gazdagítva az egyetem hallgatói közösségét.

Időpont
: 2016. június 7. 08:30
Helyszín: ELTE ÁJK Grosschmid Auditorium (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. III./305.)