ELTE-s oktatók munkáját ismerték el pedagógusnapon

2016.06.08.
ELTE-s oktatók munkáját ismerték el pedagógusnapon

2016. június 7-én Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Palkovics László oktatásért felelős államtitkár adta át a pedagógusnapi kitüntetéseket a Pesti Vigadóban.

Eötvös József-díjban részesült kiemelkedő oktató-nevelő munkája, életpályája, a pedagógus élethivatás melletti elkötelezettsége elismeréseként Koósné Sinkó Judit, a TÓK Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszék mestertanára.

Kiemelkedő hatású oktatási – nevelési – gyógypedagógiai munkájáért, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjat vehetett át Deckerné Majer Zsuzsanna, a TTK Kémiai Intézetének egyetemi docense; Pap Gábor Sándorné, az IK Média- és Oktatásinformatika Tanszék egyetemi docense és Rózsáné Czigány Enikő, a TÓK gyógypedagógusa, szaktanára, fogyatékosság-ügyi referense.

A felsőoktatás területén végzett kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkájáért, illetve iskolateremtő, nemzetközi szinten is elismert tevékenységéért Szent-Györgyi Albert-díjat kapott Halász Gábor, a PPK egyetemi tanára, a Felsőoktatás-menedzsment Intézeti Központ vezetője; Sass Miklós, a TTK Anatómiai, Sejt- és Fejlődésbiológiai Tanszék egyetemi tanára és Turcsányi-Szabó Márta, az IK Média- és Oktatásinformatika Tanszék egyetemi docense, a T@T labor vezetője.

Kiemelkedő óvodapedagógiai munkájáért, valamint az óvodapedagógus képzésben végzett tevékenysége elismeréseként Brunszvik Teréz-díjban részesült Szabóné Szitányi Judit, a TÓK adjunktusa, a Matematika Tanszék tanszékvezetője. A gyermekek harmonikus személyiségformálásában hosszú időn át végzett kiemelkedő pedagógiai munkája elismeréseként Németh László-díjat vehetett át Túriné Lehóczky Lídia, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium volt gyakorlat-vezető tanára.

Forrás: kormany.hu