Bronzérmes a futsal csapat

2016.04.13.
Az ELTE–BEAC Futsal PPK csapata a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság (BEFB) 2016. április 6-i négyes döntőjén kiélezett küzdelemben, 3-2 arányban legyőzte a Nemzeti Közszolgálati Egyetem együttesét, ezzel megszerezve a harmadik helyet. A Final Four során a négy legerősebb fővárosi egyetemi csapat, a BME Futsal Club, a TF SE Futsal, az NKE SE és az ELTE–BEAC Futsal PPK lépett pályára a Gabányi László Sportcsarnokban.

Az eseményre látogató szurkolók kiváló meccseknek lehettek szemtanúi. Az első elődöntőben a BME az ELTE–BEAC csapatával mérkőzött meg: az első félidőben az Árendás Tamás irányította ELTE-s együttes eldönthette volna a párharcot, de csupán 2-1-es előnyt harcolt ki a szünetig. Az újrakezdés után a BME csapata pillanatok alatt fordított, végül 5-3 arányban nyerte meg a találkozót. A döntő második találkozóját 4-1-es végeredménnyel magabiztosan nyerte a TF csapata.

A bronzmeccs előtt az ELTE–BEAC cheerleaderjei bemutatójukkal színesítették a programot. Az ELTE és az NKE küzdelméből végül 3-2 arányban az ELTE–BEAC együttese került ki győztesen, megszerezve ezzel a torna harmadik helyét. A torna győztese a TF SE Futsal lett.

Az ELTE–BEAC Futsal PPK csapatának tagjai voltak: Rácz Roland, Fenyvesi Máté, Tagyi Norbert, Forgács Bence, Jung Martin, Demeter Dávid (CSK), Nagy Szilárd, Kiss Benjámin, Pápai Ádám, Gáspár Dávid, Farkas Bence, Hodován Attila, Soltész Levente, Kovácsfi Barna, Varga Viktor, Bíró László, Molnár Gábor, Máriás Bertalan, Dunai András és Sajben Marcell.

Simon Gábor, a BEAC ügyvezetője, a torna egyik szervezője így nyilatkozott: „Fantasztikus küzdelmet hozott a döntő, méltó befejezése volt az évadnak. Külön örülök, hogy ilyen hangulatot teremtettek a szurkolók, a játékosok úgy érezhették magukat, mintha válogatott mérkőzésen szerepeltek volna.”