Mesterséges intelligencia az ELTE-n
A MESTERSÉGES INTELLIGENCIA BIZTOSAN VELÜNK MARAD
Mi az a mesterséges intelligencia és hogyan működik? Hogyan lehet kutatni? Hogyan találkozhatnak a hallgatók a mesterséges intelligenciával az ELTE-n? Mi lesz ennek a technológiának a jövője? Ezekről a témákról beszélgettünk Csabai István akadémikussal, az ELTE Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék egyetemi tanárával.
Bővebben
A MESTERSÉGES INTELLIGENCIA KUTATÁSÁBAN MOST ÉPP NAGY DOLGOK TÖRTÉNNEK
Fenntartható-e a mesterséges intelligencia? Lesz-e valaha alapvető közszolgáltatás? Hogyan kapcsolódik össze az AI a hálózatkutatással? Jól járnak-e a felhasználók, ha pár nagy cég kezében összpontosul a technológia fejlesztése? A sorozat második részében ezekről a témákról beszélgettünk Gulyás Lászlóval, az ELTE Mesterséges Intelligencia Tanszék docensével.
Bővebben
A MESTERSÉGES INTELLIGENCIA EMBERKÖZPONTÚ KORSZAKÁNAK KÜSZÖBÉN ÁLLUNK
Lehetnek-e a mesterséges intelligenciának jogai? Hogyan lehet jogilag szabályozni a mesterséges intelligenciát? Ki a felelős, amikor a mesterséges intelligencia önálló döntéseket hoz? Mit kell tudni a technológia emberi jogi és ipari vonatkozásairól? Az MI jogi aspektusairól beszélgettünk Darázs Lénárd jogásszal, az ELTE általános rektorhelyettesével.
Bővebben
A mesterséges intelligenciát az ember teszi jóvá vagy rosszá!
Miért fontos az átláthatóság, az emberi felügyelet és a diszkriminációmentesség az AI fejlesztésben? Miért kell ügyelni az adatok tisztaságára? Mi a deepfake, és mit lehet tenni ellene? Hogyan befolyásolja a technológia a kreatív ipart és a szerzői jogokat? Mik azok mesterséges intelligencia sandboxok? A sorozat negyedik részében Badinszky Áron jogász, az ELTE munkatársa, az MI jogi szabályozásának szakértője osztja meg gondolatait.
Bővebben