Újdonságok a Wooclapben

Mi is az Wooclap?
Interaktív kérdések platformja, amely segítségével az oktató felpezsdítheti a képzéseit, az óráit, interaktívan bevonhatja a résztvevőket a közös ötletelésbe, kérdéseket tehet fel a számukra (nyílt és zárt végűt egyaránt), szavazást bonyolíthat le és összegyűjtheti, mérheti is az egyes kérdésekre adott eredményeket.
A hallgatók / résztvevők eredményei exportálhatók, lementhetők, továbbá az oktató a már meglévő PPT prezentációját is importálhatja a felületre és kiegészítheti a következő kérdéstípusokkal:
A Wooclap 2022 májusa óta integrálva van a Canvas LMS rendszerbe, így az oktatók, már a tartalomoldalalak szerkesztéskor emelhetnek be interaktív elemeket a kurzusukba.
2023. November
Hozzászólás lehetősége kvízkérdéseknél
A zárt végű kvízkérdések esetében lehetőséget adhatunk a hallgatóknak, hogy hozzászólást írjanak a megjelölt válaszukhoz. Például igen/nem válaszlehetőség esetén kifejthetik, milyen gondolatmenet, milyen érvek mentén adták meg válaszukat. A funkció eléréséhez válasszuk a „Multiple Choice Question” kérdéstípust, készítsük el kérdésünket, majd a jobb oldali menüsávban az „Allow comments” lehetőség melletti gombra kattintva kapcsoljuk be a hozzászólásírás lehetőségét.
Egyéni stílus beállításának lehetősége
Mostantól személyre szabhatja Wooclap eseményeinek megjelenését, egyéni színbeállításokkal, saját hattérképek és logók hozzáadásával. Az egyéni stílusbeállítások eléréséhez kattintson a Wooclap vezérlőpultjának jobb oldalán az eseménybeállítások között a "More settings" gombra, majd kattintson a "Create your custom theme" gombra.
További részletekről a Wooclap oldalán olvashat: How to customise my Wooclap events with the theme editor? | Wooclap Help Centre
2023. Június
Új aktivitás típus - szerencsekerék
Új aktivitás típussal gazdagíthatjuk az órák menetét: megjelent a Wooclap „Spin the wheel” / „Szerencsekerék” funkciója. Tegyünk fel olyan kérdést, amelyre random választ szeretnénk kapni, például a felszólalás sorrendjének kialakításához adjuk meg a hallgatók nevét (a sorra került válaszlehetőséget egy kattintással eltávolíthatjuk „Remove answer” gombra kattintva).
Powerpoint – Wooclap közti átjárhatóság növekedése
Már nem csak hozzáférhetünk Wooclap tartalmainkhoz PowerPoint programon belül („Saját bővítmények” lehetőségen belül a Wooclap bővítmény hozzáadásával), hanem a meglévők mellett könnyen újakat is adhatunk a beágyazott Wooclap kérdéseinkhez. Ezzel a lehetőséggel a Power Pointon belül közvetlenül dolgozhatunk Wooclap fiókunkban, gördülékenyebben készíthetjük el a kérdéseinket, nem kell külön elnavigálnunk a prezentációnkból.
"Csatlakozási információk" gomb
Előadás közben az "elveszett résztvevőknek" könnyen nyújthatunk segítséget előadóként a "Display instructions" gombbal. Ezzel a gombbal megjelennek a csatlakozáshoz legszükségesebb információk, mint a link, a QR kód, illetve az esemény közvetlen kódja.
2023. Április
Ráhangolódás emojikkal
Ráhangoló, bemelegítő kérdésként a „Hogy érzed ma magad?” típusú kérdések mindig jó jégtörőnek bizonyulnak. Nem kell, hogy témához kapcsolódjanak, a megválaszolásához nincs szükség előzetes tudásra, nem gyakorol nyomást a válaszadóra. A válaszok ugyanakkor az oktatónak képet adnak, a hallgatók aznapi hangulatáról, a várható hozzáállásukról, és akár ennek megfelelően változtathat is a feladatokon, az óra menetén.
Szófelhőkészítés zenei kiegészítéssel
Pár hete már elérhető a "Zene hozzáadása" funkció szófelhőkészítésnél a Wooclapben. A bevonódás, a téma iránti elköteleződés növelésének érdekében az előadó, immár hangokat, a témához kapcsolódó zenét is beilleszthet a feladatba. A zene elindítását az előadó kezeli, illetve most már kiegészítő funkcióként megjelent hangerőszabályozás is az ő kezében van. Ha több ilyen típusú feladatot szeretnénk készíteni, de ugyanazzal az a zenével, akkor az audiofájlokat egyenként kell hozzárendelnünk a kérdésekhez.
Sablon galéria
Az előre elkészített, különböző témák szerint kategorizált sablonokkal könnyen inspirálódhatunk, meggyorsíthatjuk a munkánkat. A sablonokba a kis ablakok segítségével betekintést nyerhetünk és kattintás után már szerkeszthetjük is azokat.
2023. Március
Ossza meg egyéni háttértémáit más felhasználókkal!
A Wooclap témaszerkesztője most már lehetővé teszi, hogy egyéni háttértémákat készítsünk a különböző kérdésblokkokhoz. Beállíthatjuk szervezetünk színeit, logóját a felületen, de akár téma, vagy esemény szerint is csinosíthatjuk a kérdéseinket.
A téma szerkesztése továbbá megosztási funkcióval is bővült, ahol egy kód megadásával kollégáink, vagy felhasználóink személyes profiljából importálhatunk át egyéni beállításokat.
Töltse teljes előadásának anyagát PDF-ben a közönség kérdéseivel / válaszaival együtt!
Mostantól PDF-ként is exportálhatja előadásait, mely a közönség interakcióit is tartalmazni fogja. Mentse le a nyílt végű kérdéseket, a közös brainstormingokat, elemezze a százalékokat! Készítsen diákjainak a félévi munkákról egy összegző dokumentumot, amit akár LMS rendszerébe is feltölthet.
Grid nézetben a résztvevők egyéni eredményeit és ellenőrizheti, illetve akár Excelbe exportálhatja azokat.
2023. Március
Emojik a bevonódás növelésére
A résztvevők / hallgatók bevonását már a csatlakozás idején el lehet kezdeni. Az új funkcióval, mely a válaszokat nem váró kérdések alatt válik csak aktívvá, különböző emojikkal jelezhetik a részvételüket a hallgatók. Ez a funkció segít a figyelem megragadásában, a bevonódásban, a téma iránti elköteleződésben.
Időzítő
Egyszerű, letisztult, praktikusan használható időzítő funkció került új elemként hozzáadásra a felületen. A Display gomb megnyomásával tudjuk elindítani és az idő lejártával a "Time is out!" felirat jelenik meg. Egyéb hangok egyelőre még nem tartoznak hozzá.
Szünetekre, egyéni, vagy csoportos munkára megfelelő eszköz lehet és még a Wooclap felületéről sem kell elnavigálnunk. Az Időzítőben percek és másodpercek adhatók meg, de a szövegeket formázhatjuk, továbbá képet is adhatunk hozzá.
Kiemelések
Ötleteléseknél, nyitott végű kérdéseknél hasznos didaktikai elem lehet az egyes válaszok kiemelése. Az új fejlesztés ezt a Highlighter funkciót tette lehetővé, ahol a nagyító ikonra kattintva a képernyő közepén, nagy méretben válik olvashatóvá a kiválasztott elem.