Képzések

E-learning képzések

E-learning képzések

Az Oktatásfejlesztési és Tehetséggondozási Osztály ingyenes, gyakorlatorientált képzéseket tart az Egyetem oktatói számára a Neptun rendszerből, valamint  Moodle , Canvas keretrendszerek használatáról, illetve oktatásmódszertani képzéseket is kínál. A meghirdetett időpontokon kívül lehetőség van intézetek, tanszékek, vagy más kisebb oktatói közösségek számára időpontegyeztetést követően külön felkészítő képzést igényelni. A kéréseket a varga.judit@oktig.elte.hu e-mail címen várjuk.  

A képzésekre történt jelentkezések után automatikus e-mail érkezik a sikeres regisztrációról. A jelentkezéseket a kurzus előtti munkanapon zárjuk. Teams értekezlet meghívó és egyéb, a képzéssel kapcsolatos információk kiküldése ezután történik.

OTO LMS képzések ELTE oktatóknak

Canvas kezdő,  2024.10.21. hétfő, 9:00-12:00.  Helyszín: Teams, Oktató: Dr. Virányi Anita.  A képzésre ezen az űrlapon keresztül jelentkezhet.

OTO Oktatásmódszertani képzések ELTE oktatóknak

Egy prompt, és más semmi?  2024.10.16. szerda, 9:00-12:00.  Helyszín: Teams, Oktató: Chogyelkáné Babócsy Ildikó. A képzésre ezen az űrlapon keresztül jelentkezhet.

A mesterséges intelligencia régóta része mindennapi életünknek, miért ne lehetne segítségünk, "asszisztensünk" oktatási tevékenységünk tervezése, előkészítése során is? Az interaktív workshop folyamán közösen gondolkodunk lehetőségekről és buktatókról, megismerkedünk a promptírás technikáival, és ki is próbáljuk, mire lehetünk képesek együtt: emberi és mesterséges intelligencia.

 

Nem képtelenség - képgenerálás mesterséges intelligenciával,  2024.10.17. csütörtök, 9:00-11:00.  Helyszín: Teams, Oktató: Chogyelkáné Babócsy Ildikó. A képzés betelt!

Nem képtelenség - képgenerálás mesterséges intelligenciával,  2024.11.06. szerda, 10:00-12:00.  Helyszín: Teams, Oktató: Chogyelkáné Babócsy Ildikó. A képzésre ezen az űrlapon keresztül jelentkezhet.

Fedezze fel, hogyan használhatja az oktatásban a mesterséges intelligenciát látványos és egyedi képek készítésére! Az interaktív képzés során kipróbáljuk, hogyan hozhat létre gyorsan és könnyedén személyre szabott vizuális tartalmakat oktatási anyagaihoz, amelyek nemcsak színesítik előadásait, de jelentősen csökkentik az előkészületekre fordított időt - miért keresgélné a megfelelő illusztrációt, ha létre is hozhatja?

 

Wooclap,  2024.11.05. kedd, 10:00-12:00.  Helyszín: Teams, Oktató: Tartsayné Dr.Németh Nóra. A képzésre ezen az űrlapon keresztül jelentkezhet.

Az egyetemi oktatás során, különösen az előadások esetében gyakran merül fel az igény arra, hogy a hallgatók aktívan, kérdezve, tevékenykedve sajátítsák el a tananyagot. Ezen az interaktív képzésen egy olyan eszközt, a Wooclapet próbáljuk ki, gyors és látványos interaktív elemeket készítünk, amelyekkel felmérést, szavazást, ötletelést, vagy akár tudásmérést is beépíthetünk az előadásainkba.

Önjáró (self paced) online kurzusok ELTE oktatóknak

  • Figyelemfelkeltő és hallgatói tevékenységet ösztönző előadások tervezése és megvalósítása

  • A tükrözött osztályterem lehetőségei a felsőoktatási gyakorlatban

  • A Canvas LMS haladó használata 

  • Canvas: kvízek és kérdésbankok

  • Interaktív prezentációk a Wooclap alkalmazással

  • Grafikai alapok: Betűk és színek

  • Canvas: értékelési rendszer tervezése

  • Csoportmunka támogatása online

  • Online kurzustartalom készítése 

  • Bevezetés a grafikai tervezés alapjaiba

  • Mitől jó egy online kurzus? 

  • Videószerkesztés az OpenShot nyílt forráskódú alkalmazással 

  • Formatív értékelés   

  • Differenciált tanulásszervezés a felsőoktatásban  

  • Tananyagfeldolgozást segítő eszközök és technikák  előjelentkezés

  • Kurzusdesignok  előjelentkezés

  • Tanulási eredmény tervezés alapú pedagógiai   előjelentkezés

  • Hogyan fejlesszük online kurzusunkat oktatóvideókkal?   előjelentkezés

  • Projektmódszer a felsőoktatásban  előjelentkezés

  • Facilitálás az online térben   előjelentkezés

  • Vektorgrafika a gyakorlatban az Inkscape alkalmazással  előjelentkezés

Jelentkezés és tematikák: ezen az űrlapon

 

Drop-in session - Miniképzés egy kávé mellett

A szinkrón online miniképzésekhez (angolul drop-in session) előzetes regisztráció nem szükséges, be lehet csatlakozni egy linken keresztül, és csak fél órát vesznek igénybe. A felkért előadó, szakértő minden alkalommal egy kisebb témában nyújt fogódzókat. A miniképzések informális jellegűek, jellemzően egy ebéd utáni kávézással egybekötött tudásmegosztó alkalmak az oktatók, munkatársak számára.


További információért írjon az elearning@ oktig.elte.hu e-mail címre!

Egyéb képzések oktatóknak

 

 


Iratkozzon fel Google képzési naptárunkra a naptár jobb alsóban található +GoogleNaptár  sarkában található.

Tekintse meg  Nyílt kurzusok tervezése c. online nyílt kurzusunkat!

Egyéni e-learning konzultációk az ELTE oktatóinak, munkatársainak

Válasszon egy időpontot, hogy feltehesse digitális pedagógiával, kurzusfejlesztéssel, online tanítással kapcsolatos módszertani kérdéseit egy e-learning szakértőnek. A bemutatkozásokat a névre vonatkozó olvashatja. A konzultációk helyszíne: ELTE Teams

Jelentkezés az IDPONTFOGLALÁS bekapcsolását követően:

IDŐPONT-
FOGLALÁS

IDŐPONT-
FOGLALÁS

IDŐPONT-
FOGLALÁS

IDŐPONT-
FOGLALÁS

IDŐPONT-
FOGLALÁS

Dr. Abonyi-Tóth Andor

Chogyelkáné Babócsy Ildikó

Tartsayné Dr. Németh Nóra Dr. Tóth-Mózer Szilvia

Dr. Virányi Anita