Tóth-Czifra Júlia nyerte az Arenberg-díjat

Tóth-Czifra Júlia, az ELTE BTK PhD-hallgatója nyerte az Arenberg-díjat a Coimbra Csoport 2012. március végi döntése szerint. Az Arenberg-díjat a Coimbra Csoport egyetemi hálózat osztja ki; olyan hallgatók jelentkezhetnek rá, akik frissen végeztek mesterszakon és korábban Erasmus ösztöndíjjal cserediákok voltak valamelyik, a csoporthoz tartozó egyetemen. A pályázóknak be kellett nyújtaniuk egy négy oldalas, angol nyelvű írást, melyben bemutatják a szakdolgozatukat, valamint azt, hogy az Erasmus csereprogram mennyiben járult hozzá annak megírásához. Az 5000 euróval járó díj átadására május 30-án kerül sor Göttingenben.

Tóth-Czifra Júlia a Leideni Egyetemen töltötte a 2010. év tavaszi félévét. Az Arenberg-díjat megelőzően OTDK I. helyezést szerzett, és Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben is részesült. Az Esti Kornél Veres András és Tóth-Czifra Júlia által szerkesztett kritikai kiadása, amelynek szövegét Tóth-Czifra Júlia rendezte sajtó alá és látta el jegyzetekkel, a 2011-es Ünnepi Könyvhét egyik újdonsága volt.

2012.04.02.