Legújabb sikereink az OTDK-n

A TTK hallgatói is kiemelkedő eredményeket értek el az OTDK-n. A Biológia Szekcióban hat, a Fizika, Földtudományok és Matematika Szekcióban tizenhét, a Kémiai és Vegyipari Szekcióban pedig négy első díjat gyűjtöttek – mindenhol a legeredményesebb egyetem az ELTE.

A 2013. április 2–4. között Szegeden lezajlott XXXI. OTDK Biológia Szekciójában valamennyi hazai egyetem közül az ELTE indulói szerezték a legtöbb díjat: összesen 35-öt. 7 első, 10 második, 6 harmadik helyezés és 12 különdíj dicséri hallgatóink munkáját. Az ELTE-ről nevezett dolgozatok több mint fele részesült díjazásban.

2013. április 4–6. között az egri Eszterházy Károly Főiskolán rendezték a
Kémiai és Vegyipari Szekciót. Az ELTE-sek a legtöbb eredményes dolgozattal tértek haza, a 37 benevezett dolgozat közül 21-et – köztük négy első helyezettet – díjazott a zsűri.

A Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciót 2013. április 18–20. között rendezték a Budapesti Műszaki Egyetemen. Az ELTE hallgatói kiemelkedően szerepeltek: itt is a legtöbb, összesen 17 első helyezéssel zárták a versenyt, a helyezések mellett számos különdíjjal is gazdagodtak. A FiFöMa-szekció összes ELTE-s díjazottját itt összegyűjtöttük.

Mint arról korábban beszámoltunk, az elmúlt hetekben számos szekcióban szerepeltek sikerrel az ELTE hallgatói: a hallgatók a legtöbb első helyezéssel zárták a Humántudományi, illetve az Állam- és Jogtudományi Szekciót, a legtöbb díjat hozták el a politikatudomány és a pszichológia területén, de kiemelkedően teljesítettek az andragógiai és közgazdasági tagozatokon is.

2013.05.03.