Erdei Anna Prima-díjas

2013. augusztus 29-én jelentette be az idei Prima-díjasok névsorát Csányi Sándor, a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumának elnöke.

A magyar tudomány kategóriában Prima-díjas és egyben Prima Primissima Díjra jelölt Erdei Anna egyetemi tanár, a Természettudományi Kar Immunológiai Tanszékének vezetője. A kategória jelöltje még Bor Zsolt lézerfizikus és Freund Tamás agykutató is. Erdei Annával utoljára MTA-kutatócsoportjának munkájáról beszélgettünk.

A magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselőinek a díjakat idén 11. alkalommal adják át. A jelölésekből az egyes kategóriák szakmai testületei legfeljebb tíz jelöltet választottak ki, akik közül a kuratórium tagjai titkos szavazással három-három Primát választottak. A tíz kategória 30-as listájáról egy-egy Primissimát választanak a 2013. december 6-i gálaest napján. A Prima Primissima Díjakat 2013-tól az OTP Bank gondozza és finanszírozza: a Prima Primissima Díj értéke 15 millió forint, a Primák 5 millió forintot kapnak.

2012-ben a magyar oktatás és köznevelés kategória Prima Primissima Díját Grétsy László nyelvész, az ELTE professor emeritusa vehette át. A tavalyi díjátadón magyar irodalom kategóriában Prima Primissima Díjat kapott Krasznahorkai László, aki az egyetem magyar-népművelés szakán végzett. A magyar tudomány kategóriában Prima Díjban részesült Ritoók Zsigmond filológus-ókorkutató és Szemerédi Endre matematikus is.

Forrás: Prima Primissima

2013.09.02.