Eredményes volt a karsztkutatási konferencia

2013. szeptember 4–7. között az ELTE adott otthont a „Hierarchical Flow Systems in Karst Regions” című nemzetközi szimpóziumnak. A konferenciát Tóth József 80. születésnapjának tiszteletére rendezték a Hidrogeológusok Nemzetközi Szövetségének bizottságai. A rendezvényre 28 országból érkező 140 kutató eredményes párbeszédet folytatott arról, miként lehet a hierarchikus áramlások elméletét a karsztokra is alkalmazni.

Kovács Péter vízügyért felelős helyettes államtitkár, Tóth József és Ken Howard, a Hidrogeológusok Nemzetközi Szövetségének elnöke

A szimpózium gálavacsoráján – amelyet Tóth József, az Általános és Alkalmazott Földtani Tanszék címzetes egyetemi tanárának tiszteletére adtak – a vízügyért felelős államtitkár-helyettes, Kovács Péter adta át a modern hidrogeológiát megteremtő ünnepeltnek a Magyar Érdemrend középkeresztje kitüntetést, amellyel 2013. augusztus 20-án tüntették ki a professzort. Az Egyetem vezetését Horváth Erzsébet, a Természettudományi Kar oktatási dékánhelyettese képviselte az ünnepségen.

A rendezvényen egyetemünk hallgatói és alumnusai kiemelkedő sikerrel szerepeltek. A Fiatal Karsztkutatók Nemzetközi Díjával három kutatást jutalmaztak. Az egyik díjat megosztva Erhardt Ildikó és Ötvös Viktória, egykori ELTE-s hallgatók nyerték. Havril Tímea, PhD-hallgató a Hidrogeológusok Nemzetközi Szövetsége által, külön erre az alkalomra alapított „Professor József Tóth IAH Commemorative Award”-ját nyerte el a gravitációs vízáramlások elméletének alkalmazásával készült MSc-szakdolgozatáért.

Junzhi Whang (2. díj), Tóth József és Havril Tímea (1. díj)

2013.09.16.