Parti Nagy Lajos a Radnótiban

2013. október 22.

2013. október 22. -

2013. október 22-én a Radnóti Miklós Gyakorlógimnáziumban olvas fel Parti Nagy Lajos író. A Messzeringó kulturális jótékonysági sorozatot a Radnóti Hálózat szervezi. A „Rövidprózák innen-onnan” est bevételét az iskola alapítványának utalják, így segítve az intézményt.

„Mikor a szóróanyaghoz írom ezt a pár mondatot, fogalmam sincs mit fogok felolvasni pontosan. Az est címe ezzel együtt pontos, vannak hosszabb-rövidebb történetek, például az új novelláskötetemből, ami addigra – eddigre – megjelenik, vannak aztán egyéb rövidtörténetek, mesék, cédulák, vagy korábbi könyvek, együttállásai szövegeknek, szóval sokfélét fogok olvasni, ha most nem is tudom, mit. Összerakom időben, s ettől az új sorrendtől minden darab más lesz, mást jelent, másként viselkedik. Tán ezért is érdekel a műfaj, a felolvasás – a kaland, a némi váratlanság miatt, amiben a hallgató mellett magamat is részeltetem.” (Parti Nagy Lajos)

A rendezvény ingyenes, de 2000 Ft-os adományoknak nagyon örülnének a szervezők. Támogatói jegyek az iskola portáján vagy az előadás előtt igényelhetők. A Radnóti másik jótékonysági kezdeményezéséről, a téglajegy-kampányról itt olvashat bővebben.

Időpont: 2013. október 22. 18:00
Helyszín: ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Díszterem (1146 Budapest, Cházár András u. 10, I. em.)

ELTE Radnóti