Közéleti vitaest

2013. december 03.

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. em.)

2013. december 03. -

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. em.)

Az ELTE Vitaklub első közéleti estjét 2013. december 3-án rendezik az Aula Magnában. Az eseményen Ádám Zoltán, Gere Ádám, Pogátsa Zoltán és Róna Péter közgazdászok vitáznak a magyarországi gazdasági rendszerváltás és az európai uniós integráció sikeréről. A vita tételmondata: A Ház szerint Magyarországnak javára vált a liberális piacgazdaság rendszerváltás utáni bevezetése és az európai uniós integráció.

Az indítvány mellett érvelők, támogató oldalon:

• Ádám Zoltán – megbízott kutatási igazgató, Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Intézet
  • Gere Ádám – matematikus közgazdász, a Hayek Társaság elnöke,
illetve ellenző oldalon:
  • Pogátsa Zoltán – egyetemi docens, Nyugat-magyarországi egyetem
  • Róna Péter – megbízott oktató, University of Oxford.

Az ELTE Vitaklub küldetése a magyarországi vitakultúra fejlesztése és a társadalmi diskurzus ösztönzése az egyetemi vitázás lehetőségeinek felhasználásával. A Vitaklub alapvető célja, hogy hozzájáruljon az egyetemen a vitázás évszázados hagyományához, és ezzel valamint az angolszász vitakultúra szabályainak alkalmazásával népszerűsítse a vita fontosságát. Az ELTE Vitaklubról itt és itt is olvashat.

Időpont: 2013. december 3. 18:00
Helyszín: ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. em.)

ELTE Vita