Milyenek legyenek az egyetemi rangsorok?

2013. december 10.

2013. december 10. -

Az ELTE PPK Társadalmi Kommunikáció Kutatócsoportja a Magyar Rektori Konferenciával együttműködve „Milyenek legyenek az egyetemi rangsorok?” címmel rendez konferenciát 2013. december 10-én, amelyen a hazai egyetemek nemzetközi esélyeivel, a rangsorok módszertani kérdéseivel, a tandíjas képzések értékelésével és a hallgatói szempontokkal is foglalkoznak. A munka-konferencia középpontjában a rangsorok fejlesztési lehetőségei állnak. A rendezvényt Mezey Barna rektor, a Magyar Rektori Konferencia elnöke nyitja meg.

Program

10.30: Megnyitó: Mezey Barna, a Magyar Rektori Konferencia elnöke, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora
Magyar esélyek a nemzetközi rangsorokban, avagy TOP200 helyett (S)TOP200 ?
Előadás: Fábri György kutatócsoport-vezető, rektorhelyettes (ELTE)
A panelbeszélgetés résztvevői: Szabó Gábor rektor (SZTE), Molnár Mária Judit rektorhelyettes, (SE), Jávor András rektorhelyettes (DE)

11.30: „És ha megfizetem?” – a tandíjas képzések értékelése, rangsorolási kérdései
Előadás: Vass László rektor (BKF)
A panelbeszélgetés résztvevői: Láng István rektor (IBS), Szabó Péter rektor (Kodolányi)

13.00: Mire kíváncsiak a továbbtanulók?
Előadás: Kiss Paszkál tanszékvezető (ELTE)
A panelbeszélgetés résztvevői: Baumstark Bea (ELTE), Veroszta Zsuzsa (Educatio-BCE),
Kőmíves Péter Miklós (HÖOK)

14.00: A rangsorkészítés módszertani kérdései
Előadás: Török Ádám akadémikus (PE)
A panelbeszélgetés résztvevői: Telcs András (PE), Kosztyán Zsolt (PE), Fábri István (Jeltárs)

15.00: „Work Café”: műhelybeszélgetések a rangsorok intézményi reflexióiról, módszertani lehetőségekről

Regisztráció

Az ELTE-n rendezett tavalyi rangsor-konferenciáról készített beszámolót itt találja.

Időpont:
2013. december 10. 10:30–16:00
Helyszín: Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (1148 Budapest, Nagy Lajos király útja 1–9., Körépület, K302)