2014 és 2020 között is folytatódik az Erasmus-program

Az Európai Bizottság elfogadta az Eötvös Loránd Tudományegyetem felsőoktatási intézményi programtervét (Erasmus University Charter), így intézményünk a következő hét évben (2014 és 2020 között) is jogosult arra, hogy részt vegyen az Erasmus+ programban. A dokumentumot Mezey Barna rektor látta el kézjegyével.

A felsőoktatási intézmények akkor vehetnek részt az Erasmus+ programban, ha az Európai Unió oktatásért és képzésért felelős irodája jóváhagyja az ún. Erasmus University Charter pályázatukat, amely tartalmazza az intézmény Erasmus-stratégiáját, és melyben kötelezettséget vállal az Erasmus alapelveinek betartására. A Charter jogosultságot ad a programban való részvételre, de egyben kötelezettségeket is jelent többek között az egyenlő bánásmódra, a pontos tájékoztatásra és az európai felsőoktatási sztenderdek betartására (például kreditelismertetés, megfelelő igazolások biztosítása) vonatkozóan.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem nemzetköziesítési stratégiájának kiemelt részét képezi az Erasmus+ mobilitási program. A 2012/2013-as tanévben a hazai intézmények közül az ELTE-ről indult útnak a legtöbb Erasmus-ösztöndíjas.

Erasmus Charter for Higher Education 2014–2020
Az ELTE pályázati anyaga