Viktor Lechta díszdoktori előadása

2014. május 08.

ELTE BGGyK (1097 Budapest, Ecseri út 3. C/105.)

2014. május 08. -

ELTE BGGyK (1097 Budapest, Ecseri út 3. C/105.)

Viktor Lechta, a Nagyszombati Egyetem logopédia professzora 2014. május 8-án A beszédfolyamatosság zavarai (diszfluencia) felnőttkorban – a differenciáldiagnosztika lehetőségei a logopédiában címmel tartja tudományos előadását. A professzort a május 9-i Pázmány-napon Egyetemünk díszdoktorává avatják.

Viktor Lechta a szlovákiai logopédus-képzés megteremtője, a pozsonyi orvostudományi egyetem klinikai logopédus-képzésének létrehozója, a szlovák gyógypedagógiai társaság alelnöke. Pályafutása során vendégprofesszora volt a budapesti, a müncheni, a bécsi, a krakkói és a prágai egyetemnek. 2006-tól a Nagyszombati Egyetem neveléstudományi tanszékének professzora. Kutatási területei között az atipikus nonverbális viselkedés, a kommunikációs képességek zavarainak diagnosztikája, a beszédzavarok integratív terápiája, az inkluzív nevelés elmélete és gyakorlati megvalósításának feltételrendszere szerepelt. Egyetemista korától kezdve szoros kapcsolatot ápolt a magyar gyógypedagógiával.

Bővebben a professzorról és a Pázmány-napról

Időpont: 2014. május 8. 15:00
Helyszín: ELTE BGGyK (1097 Budapest, Ecseri út 3. C/105.)