Az év tudományos rendezvényei a hallgatók szerint

Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat idén is meghirdette az év tudományos rendezvényét kereső pályázatát, melynek célja olyan, hallgatók által szervezett tudományos rendezvények támogatása, amelyek a 2013/2014-es tanévben szakmai fórumot és lehetőséget teremtettek egyetemi polgáraink (főként a hallgatók) számára tudományos eredményeik bemutatására. A pályázatokat az ELTE EHÖK Tudományos Bizottsága bírálta el az EHÖK Vezetőképzőjének Tudományos Szekcióján.

Az első helyezett a 2011-es és 2012-es győzelme után idén is az Eötvös Konferencia lett, amely így 150 000 Ft jutalomban részesül. Az Eötvös József Collegium épülete 2014. április 25–27. között adott helyt az interdiszciplináris esemény előadásainak – tizenöt perc szabadon, majd öt perc vita – célja főképp az ismeretterjesztés és a tehetséggondozás; az ország több pontjáról érkező látogatók huszonkét szekció különböző témájú/tudományú (bölcsészet, természettudományok, társadalomtudományok, informatika, pedagógia) eredményeit hallhatták.

Második helyezettként 100 000 Ft jutalmat kap a Fiatal Szlavisták Konferenciája, amelyet április 25-én rendeztek meg az ELTE BTK Szláv és Balti Filológiai Intézetben, tizenkét szekcióban, ötvennégy előadó részvételével, a közönség összesen tíz országból érkezett. Ezúttal a harmadik helyet és vele 50 000 Ft jutalmat érdemelt ki a Bolyai Konferencia, az Eötvöshöz hasonlóan interdiszciplináris, a három közül a legnagyobb múltra visszatekintő rendezvény, amelynek a Bolyai Kollégium adott helyet március 22–23-án, ahol 103 jelentkező közül végül harminc kiemelkedő munka előadója számolhatott be eredményéről hat szekcióban. Különdíjban részesült az Angelusz Róbert Társadalomtudományi Szakkollégium Konferenciája, amelyet 11. alkalommal rendeztek meg idén május 15-én.

Az „Év Tudományos Rendezvénye” pályázat a szervezőket jutalmazza, a nyertes használhatja az elnyert címet („Az Év Tudományos Rendezvénye – ELTE 2014”) rendezvényei népszerűsítéséhez. A díjakat a hagyományoknak megfelelően Egyetemünk Szenátusának ünnepélyes, évnyitó közgyűlésén adják át szeptemberben.

Bővebben a rendezvényekről az egyetem online hallgatói magazinjában, az ELTE Online-on olvashat.

2014.07.23.