Új hallgatóinknak

Gratulálunk sikeres felvételidhez és örömmel köszöntünk az ország egyik legjobb egyetemén, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen! A www.felvettek.elte.hu oldalon hasznos információkkal és tippekkel segítünk, hogy az első lépéseket megkönnyítsük. A legfontosabb tudnivalókat itt is összegyűjtöttük.

Beiratkozás, kollégiumok, gólyatáborok

Az Egyetem várhatóan augusztus első hetében e-mailen keresztül értesíti a felvetteket (az ELTE nem küld postai úton értesítést), amelyben a Neptun azonosító és egy link szerepel. Amennyiben augusztus 6-ig nem érkezik meg az e-mail, az alábbi elérhetőségeken kell jelentkezni. A felvettek.elte.hu oldal összegyűjti a beiratkozási időpontokat is.

A kollégiumi jelentkezéshez is szükség van a Neptunra, a felvételi kérelmeket 2014. július 30. 8:00-tól 2014. augusztus 9. 18:00-ig fogadja a rendszer. Az Egyetem hallgatói magazinja, az ELTE Online számos hasznos tudnivalót összegyűjtött a kollégiumokról. A gólyatáborokkal kapcsolatos jelentkezési információk itt találhatók.

Nemzetközi kapcsolatok

Az ELTE 450 felsőoktatási intézmény partnere, a világ nyolc egyetemi hálózatának tagja. A nemzetközi felsőoktatási térben elérhető pályázati lehetőségeket a Nemzetközi Képzési és Mobilitási Osztály ezen az oldalon folyamatosan teszi közzé, valamint megjelennek az Egyetemi Hírlevélben is, amely szeptembertől péntekenként automatikusan kerül a gólyák virtuális postaládájába.

Könyvtár, informatikai szolgáltatások

Az Egyetemi Könyvtár, a kari és intézeti könyvtárak várnak minden elsőévest: egymással együttműködve, minőségi szolgáltatásokkal, felhasználóbarát módon, hatékonyan és korszerű információs technológiákat alkalmazva biztosítanak hozzáférést az egyetem gyarapodó tudásvagyonához. Az Egyetem összes épületében működik wifi: a jelszavakkal, az ELTE-s e-mail címekkel és a különböző informatikai szolgáltatásokkal kapcsolatban itt található bővebb információ. (A Ferenciek terei központi Egyetemi Könyvtárt most éppen felújítják, ezért csak novemberben nyit majd ki.)

Hallgatói szolgáltatások

Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat és a kari részönkormányzatok látják el a hallgatói érdekképviseletet, számos pályázatot és rendezvényt is koordinálnak. Az Egyetem Karrierközpontja többek között karriermenedzsment-kurzusokkal, tanácsadással és állásajánlatokkal segít hallgatóinknak.

Kultúra, sport

Az ELTE „Eötvös” Művészeti Együttes énekkara, zenekara és néptánc-együttese örömmel várja a csatlakozó gólyák jelentkezését 2014. szeptember 14-ig. Az ELTE hallgatói közel negyven sportág közül is választhatnak, a részletekről az ELTE BEAC honlapján és itt lehet tájékozódni.

További információk

A felvételizőknek szóló kiadvány gyakorlati tippekkel segíti a gólyákat, az Egyetemet bemutató kétnyelvű kiadványban pedig az ELTE kiemelkedő kutatási és tehetséggondozási programjai, különleges szervezeti egységei is bemutatkoznak. Ez az Egyetem hivatalos Facebook-oldala, ez pedig a YouTube-csatornája.

2014.07.28.