A japán Meiji Egyetem ösztöndíja

Az ELTE és a japán Meiji Egyetem kétoldalú megállapodása alapján a szigetországi partneregyetemen töltheti el a 2015 áprilisától kezdődő szemesztert egy hallgató. Határidő: 2014. szeptember 22. 24:00-ig.

Az ösztöndíj lehetőséget biztosít a hallgató számára, hogy japán, illetve japán nyelvtudás nélkül az egyetem bizonyos karain, angol nyelven folytassa tanulmányait, például:

• School of Business Administration
  • School of Political Science and Economics
  • School of Global Japanese Studies, English Track
  • Graduate School of Governance Studies
  • Graduate School of Science and Technology, International Program in Architecture and Urban Design

Az ösztöndíj egyéb pénzügyi támogatást nem von maga után, ellenben a fogadó egyetem az ösztöndíjas időszakra elengedi a fizetendő tandíjat. A pályázatot elnyerő hallgatók részképzésen vehetnek részt, azaz lehetőséget kapnak arra, hogy a külföldi egyetem a saját hallgatóival megegyező státusban fogadja őket, a kint teljesített vizsgáik itthoni tanulmányi kötelezettségükbe intézeti/tanszéki engedéllyel beszámíthatók.

A pályázathoz szükséges tájékoztatók és űrlapok megtalálhatóak a Meiji Egyetem honlapján.

Részletes pályázati információk

2014.09.19.