Hol tart a HÖK?

Az ELTE HÖK Elnökség (az Egyetemi HÖK elnökből, a kari HÖK elnökökből és a Kollégiumi HÖK elnökéből álló testület) október 15-i határozata szerint az ELTE HÖK átfogó és teljes körű tisztújítást tart 2015 márciusában, amely magában foglalja a részönkormányzati képviselők és az EHÖK elnök választását is, valamint új Alapszabályt is összeállítanak. A változások előtt a hallgatói önkormányzatok természetesen a hallgatók véleményére is kíváncsiak voltak, a kérdőívek első felére adott válaszokból válogattunk.

A kérdőívet közel kétezer válaszadó, a hallgatók alig több mint 8%-a töltötte ki. A hallgatók szerint a hallgatói önkormányzatok legfontosabb tevékenysége a tanulmányi érdekképviselet és a diáktársak tájékoztatása az egyetemi ügyekről, a legkevesebb válaszadó a bulik szervezését jelölte meg.

A felmérésben résztvevők túlnyomó többsége szerint a kari küldöttgyűlési tagokról, a kari HÖK-elnökről, az EHÖK küldöttgyűlési tagjairól, az EHÖK elnökéről közvetlen szavazással kellene dönteni. A válaszadók a jövőbeli hallgatói aláírásgyűjtések eredményének figyelembevételét is hangsúlyozták. A hallgatók több mint 87%-a szerint a HÖK-költségvetés előző évi beszámolóját, több mint 80% szerint az aktuális tervezetet és a források felosztását is nyilvánossá kell tenni. A hallgatói önkormányzatok tisztségviselőinek ösztöndíját a hallgatók közel 60%-a tenné publikussá, minden hallgatói ösztöndíj esetében viszont csak 32%-uk döntene így. A kérdőíven a gólyatáborokról is véleményt formálhattak a hallgatók: több mint 40% gondolja úgy, hogy a táborok jelenlegi működése jó, 35% szerint fontos, hogy legyenek táborok, de szükséges rajtuk változtatni.

Az összes adat elérhető az ELTE Online-on.

2015.01.23.