Két országos bajnokság a hétvégén az ELTE-n

Két Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB) is rendez a hétvégén az egyetemünkön az ELTE és a BEAC. Március 7-én az Egyetemi Kollégium Kőrösi Csoma Sándor Tagkollégiumában profi és amatőr sakkozók mérik össze tudásukat. A megmérettetést 2014-ben a Corvinus Egyetem rendezte – akkor az intézmények közötti csapatversenyben az ELTE csapata (Halász Miklós, Lipcsei Ádám, ifj. Ádám György) a harmadik helyet szerezte meg –, a feladatot idén a Sakk Szövetséggel közösen az ELTE és a BEAC vállalta magára.

Ugyanazon a napon az ELTE Bogdánfy úti sporttelepén – a Kárpát-medencei Egyetemek Kupája részeként – hazánk legjobb cheerleader csapatai versengenek majd az országos bajnoki címért. Az ELTE látja vendégül a gödöllői Szent István Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Szombathelyi Egyetem és a Miskolci Egyetem csapatait. Egyetemünk kétszeres egyetemi bajnokként, címvédőként készül a versenyre, ahol az ún. Double Dance, Partner Stunt, All Girl és Cheer Dance kategóriákban hirdetnek bajnokot. A versenyt megelőző napon a Magyar Cheer Szövetséggel közösen képzést tartanak a szervezők az érdeklődő, új intézmények számára is.

2015.03.05.