Elindult az Egyetemi Könyvtár örökbefogadási programja

Sikerrel zajlott le az ELTE Egyetemi Könyvtár és az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány 2015. március 14-i, nyílt nappal egybekötött könyv örökbefogadási programja: az ún. ősállományba tartozó kötetek egy része a restaurálásukat támogató örökbefogadóra talált, és az Alapítvány számára is ajánlottak fel támogatást. Az adományok lehetővé teszik az örökbefogadott könyvek restaurálását és digitalizálását, a támogatások pedig segítik az Egyetemi Könyvtár működését, eszközök beszerzését.

A megjelent érdeklődők – Kálóczi Katalin főigazgató és Kiszl Péter kuratóriumi elnök köszöntőjét követően – Knapp Éva és Bibor Máté előadásain vehettek részt, majd az 1561 óta szisztematikusan gyarapított, nemzetközi viszonylatban is jelentős gyűjteménynek helyet adó, 1876-ban átadott könyvtárpalotával ismerkedhettek meg Széles Ágnes és Bibor Máté kalauzolásával, végül pedig Szalaváry Miklós segítségével bepillanthattak a könyvrestaurálás folyamatába. A rendhagyó napot Pribojszki Mátyás és Szász Ferenc koncertje zárta az aulában.

Az Alapítvány. folytatja az örökbefogadási programot: májusban az ELTE alapítására emlékező Pázmány napon, szeptemberben pedig a Kulturális Örökségvédelmi Napokon újabb előadásokkal, izgalmas programokkal várják majd az Egyetemi Könyvtár épülete és dokumentum-kincsei iránt érdeklődőket és a támogatókat.

Fotók: Facebook

ELTE Egyetemi Könyvtár