A Könyvtárban is ünnepelték a Pázmány-napot

Az ELTE 2015. május 8-án ismét megemlékezett az Egyetem Pázmány Péter általi, 1635-ös alapításáról. Az ELTE Egyetemi Könyvtár és az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány is Pázmány-napi rendezvényt szervezett, melynek keretében az érdeklődők szakmai előadáson, könyvbemutatón, vezetett épülettúrákon, valamint restaurátor műhelybemutatón vehettek részt.

A megjelent érdeklődők Kiszl Péter kuratóriumi elnök köszöntőjét követően Knapp Éva előadásán vehettek részt, majd az 1561 óta szisztematikusan gyarapított, nemzetközi viszonylatban is jelentős gyűjteménynek helyet adó, 1876-ban átadott könyvtárpalotával  ismerkedhettek meg Széles Ágnes segítségével, illetve Szalaváry Miklós vezetésével bepillanthattak a könyvrestaurálás folyamatába.

A rendezvényen bemutatták az ELTE Egyetemi Könyvtár szakmai munkásságáról szóló kötetet, mely a „Hagyományok és kihívások” címet viseli. A 2014. évi szakmai konferencia előadásait összefoglaló kötetet Kálóczi Katalin főigazgató és Kiszl Péter kuratóriumi elnök mutatta be a megjelent szerzők és érdeklődök körében.

Az örökbefogadási programot folytatja az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány. Júniusban a Múzeumok Éjszakáján, szeptemberben pedig a Kulturális Örökség Napjain újabb előadásokkal, izgalmas programokkal várjuk majd az Egyetemi Könyvtár épülete és dokumentum-kincsei iránt érdeklődőket és a támogatókat.

ELTE Egyetemi Könyvtár

2015.05.20.