Tanévnyitó

2015. szeptember 04.

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. em.)

2015. szeptember 04. -

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. em.)

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Szenátusának az Egyetem 381. tanévét megnyitó ünnepi közgyűlése 2015. szeptember 4-én lesz az Aula Magnában. Mezey Barna rektori megnyitóját követően Navracsics Tibor, az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosa, az Állam- és Jogtudományi Kar Politikatudományi Intézet egyetemi docense tart ünnepi beszédet. Közreműködik az ELTE BTK Zenei Tanszék Vegyeskara Mindszenty Zsuzsánna főiskolai docens vezényletével.

Az ünnepi közgyűlést követően 12:30-tól avatják fel az Egyetemi Könyvtár megújult Dísztermét, valamint bemutatják a könyvtár ritkaságait és könyv-örökbefogadási programját.

Az ünnepi közgyűlés programja
  • Rektori megnyitó
  • Navracsics Tibor, az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosának ünnepi beszéde
  • Egyetemi kitüntetések átadása
  • Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke üdvözli az elsőéveseket
  • Pázmány Péter emléktáblájának megkoszorúzása
  • Eötvös Loránd szobrának megkoszorúzása
Időpont: 2015. szeptember 4. 10:00
Helyszín: ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. em.)

Az Egyetemi Könyvtár új Dísztermének avatási programja
  • Megnyitó beszédek
  • Séta a felújított épületben
  • Az Egyetemi Könyvtár könyvritkaságainak és könyv-örökbefogadási programjának bemutatása
Időpont: 2015. szeptember 4. 12:30
Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár, Díszterem (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

A 2015/2016-os tanév rendje