Interjú az ELTE rektorával

2016.01.25.
Interjú az ELTE rektorával
Mezey Barnával Jegyes-Tóth Kriszta kommunikációs igazgató beszélget a 2015-ös év eseményeiről és a jövőbeli tervekről.

Az Egyetem rektora a 2015-ös esztendő értékelésekor kiemelte, hogy a kancellári rendszer bevezetésével járó változásokat az Egyetem számos egyeztetést követően sikeresen beépítette működési struktúrájába. Rektor úr hangsúlyozta, hogy a finanszírozási feltételek bővülésének köszönhetően évek óta nem látott fejlesztési beruházásokra és tehetséggondozási programokra jutott forrás. A sikerekről szólva Egyetemünk oktatóinak és hallgatóinak elismeréseire, tudományos eredményeire, intézményünk egyetemi rangsorokban betöltött pozícióira és folyamatosan bővülő nemzetközi együttműködéseire is felhívta a figyelmet: a legfontosabb eseményeket a 2015-ös Év Krónikája is összefoglalja.

A rektori interjúban az oktatói bérrendezés lehetőségeiről, a készülő humánpolitikai stratégiáról és az oktatói-kutatói életpályamodellről is szó esik; Mezey Barna beszélt az egyetem nyilvános programjairól és az ún. színes, jubileumi oklevelekről is.

Az évértékelő videó-interjú előzetes szerkesztése során figyelembe vették az egyetem oktatói, hallgatói és dolgozói által küldött témajavaslatokat és kérdéseket.

A teljes videó itt látható:

Az interjú szerkesztett leirata itt olvasható. Az interjúból időhiány miatt kimaradt kérdések és a rájuk adott válaszok itt találhatók.