Moholy-Nagy-díjat kapott Nádasdy Ádám
Az indoklás szerint Nádasdy Ádám költőként, egyetemi tanárként, nyelvészként, műfordítóként és közíróként hazánk szellemi és társadalmi közegének "finom szeizmográfja" és sokoldalú alakítója. Legyen szó a mai magyar nyelvhasználatról, Shakespeare és Dante műveinek újrafordításáról vagy a kiszolgáltatott társadalmi csoportok helyzetéről, rendkívüli tájékozottsága és szakértelme civil észjárással és érzékenységgel párosul. Munkásságának minden pedantériától mentes, pedagógiai karaktere inspiráló példát kínál a szakszerűség és életszerűség, a köznapiság és a kreativitás kettős kívánalmának érvényesítésére. Nádasdy megmutatja, hogyan lehet már-már provokatív fesztelenséggel mozogni a kultúra közegében.
Az idei évben a Moholy-Nagy-díjat tizenegyedik alkalommal adta át a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem. Az elismerést mindig olyan személy kapja, akinek alkotói tevékenysége az egyetemével és névadójával azonos értékeken alapszik: az integratív gondolkodáson, a szellemi innováción és a művészeti műfajok közötti átjáráson.
Az idei évben Nádasdy Ádám - akit az Eötvös Loránd Tudományegyetem 2013-ban Jubileumi Ezüst Emlékérmével tüntetett ki - volt a négy főelőadó egyike az egyetem sokszínű képzéseit bemutató összegyetemi nyílt napon, az ELTEfeszten, erről itt olvashat bővebben.
Nádasdy Ádám előadást tart a 2016-os ELTEfeszten
Forrás: MOME
Fotó: Lakatos Máté